„Ciężarówką po bezdrożach Australii”: z nimi przeniesiesz całe domy

br-lazy"

„Ciężarówką po bezdrożach Australii”: sezon 5. to epickie drogi, ogromne ładunki, brudne szaleństwo, powracająca legenda, niecierpliwi klienci oraz wyzwanie za wyzwaniem. Bohaterowie nowych odcinków sprawią, że będziesz wielokrotnie zbierać szczękę z podłogi!

Seria „Ciężarówką po bezdrożach Australii” (tytuł oryginalny: „Outback Truckers”) to z jednej strony świetny portret Australii. Epickie drogi ciągnące się w nieskończoność. Odległe społeczności, którym należy dostarczyć niezbędne zapasy. Zmieniające się w nieprzewidywalnym tempie warunki atmosferyczne, które mogą zniszczyć całe misternie przygotowane plany dostaw. Wreszcie: „Ciężarówką po bezdrożach Australii” to opowieści o kierowcach-bohaterach dróg. Przewożą ogromne ładunki. Narażają się na brudne szaleństwo. Dotrzymują bezlitosnych terminów. Niecierpliwi klienci, zamknięte drogi, presja pieniędzy – z tym wszystkim bohaterowie „Outback Truckers” muszą zmagać się w ekstremalnych warunkach.

Nowi bohaterowie i powracająca legenda

Podobnie jak w poprzednich sezonach „Ciężarówką po bezdrożach Australii”, oglądamy znajomych bohaterów, ale pojawiają się nowe twarze. Duetem, który widzimy po raz pierwszy, jest małżeństwo Nick i Jo Atkinsowie. To na nich polegają odległe społeczności. Jeśli niezbędne zapasy nie dojadą przez zamknięte drogi, życie wielu ludzi załamie się. Powracająca legenda, Steve Grahame, ma przed sobą prawdziwe wyzwanie. W swojej ciężarówce musi pokonać najdłuższe drogi na świecie. Podróże z wybrzeża do wybrzeża, dystanse liczące ponad 4000 kilometrów – takie wyzwania są tylko dla najtwardszych.

Robbie i Ashleigh Mackay oraz ich firma zajmująca się przeprowadzkami dokonują niemożliwego. Przenosić całe domy – oto ich główne pole działalności. Transport całego domu to wyjątkowo trudne zadanie. Wystarczy uszkodzić jeden element, by cała posiadłość legła w gruzach. Jest i Yogi, który w „Ciężarówką po bezdrożach Australii” odpowiada za ładunki nietypowe i antyczne. Jego ojciec jest ciężko chory, więc Yogi musi pieczołowicie ustalać trasy. Tak, by mógł spędzać czas ze swoją rodziną w zachodniej Australii, a jednocześnie odwiedzać tatę, który mieszka w oddalonym o ponad 2000 kilometrów Melbourne.

Temat na czasie: zdążyć przed świętami

Kierowcom w „Ciężarówką po bezdrożach Australii” na przeszkodzie stoją nie tylko zamknięte drogi, ogromne ładunki, niecierpliwi klienci, kontrole policyjne, terminy i presja pieniędzy. Trudne jest także pogodzenie osobistych historii ze zobowiązaniami służbowymi. Tematem bardzo na czasie jest chęć ukończenia zlecenia i powrót w porę na Boże Narodzenie. Kierowcy, którzy spędzają niezliczone godziny w trasie, tęsknią za swoimi rodzinami. Z kolei ci, którzy pracują w parach, muszą uważać na to, jak wyzwania zawodowe wpływają na ich relacje.

„Ciężarówką po bezdrożach Australii” przenosi widzów w fascynujący świat. Ekstremalne sytuacje przeplatają się z tymi najbardziej prozaicznymi. Przygotuj się na mnóstwo emocji, zapierające dech w piersiach widoki i mrożące krew w żyłach próby sił. Tych ludzkich i tych motoryzacyjnych. Tylko na antenie Polsat Viasat Explore!


Autorka: Odeta Moro