„Ciężarówką po bezdrożach” jeżdżą najtwardsi

br-lazy"

Kiedy ktoś rzuca hasło „ciężka praca” zazwyczaj przychodzą mi do głowy zajęcia związane z dużym wysiłkiem fizycznym. Proste skojarzenie, pewnie macie podobne. Zapominam jednak, że maraton w biurze między mailami, spotkaniami, a deadline’ami to też często niezła orka na ugorze. Niewątpliwie serial dokumentalny „Ciężarówką po bezdrożach” ukazał mi jeszcze jedno oblicze ciężkiej pracy. O tym, że warunki drogowe mogą wywołać naprawdę nietypowe sytuacje pewnie wiecie. Ale czy wiecie, że praca pod presją czasu również może być mocno powiązana z sytuacją na drodze? I wcale nie mam tu na myśli wyłącznie kierowców ambulansów…

Najszybciej jak się da!

Zachodnia Kanada i jej sieć bocznych dróg mają jeden ważny punkt zero – miasteczko Barriere. To niezwykle istotny spot dla pewnej specyficznej profesji. Czy coś Wam mówi hasło „hotshotting” czyli mniej więcej praca na „gorący strzał”? W związku z tym, że obejrzałam kilka odcinków serialu „Ciężarówką po bezdrożach – już wiem, co ono znaczy. Hotshotting to przemieszczanie wrażliwych ładunków tak szybko, jak to tylko możliwe. I uwierzcie mi, to może być naprawdę ciężka praca. Bohaterowie serialu są zatrudnieni w dwóch firmach transportowych, z których każda to też firma rodzinna. Tłem ich perypetii jest właśnie Barierre, miejscowość znajdująca się na terenie, którym zawiaduje Brytyjska Kolumbia. Pracują jako dostawcy o najwyższym priorytecie pilności dostawy. A ich codzienne zmagania, które śledzimy na ekranie, napędza bardzo mocna rywalizacja.

To nie casting dla modelek

Ciężka praca to nie przelewki. Właściciele dwóch firm występujący w programie, zatrudniają czasem bardzo specyficzne persony. Bezsprzecznie w tym biznesie nie chodzi o to, żeby dobrze wyglądać. Trzeba znać lokalne drogi, mieć patent na kłopoty i umieć sobie radzić z przeciwnościami. Donny Kleinfeder, który zarządza jedną z dwóch ekip mówi wprost: „Nie obchodzi mnie, jak kto wygląda, o ile nie ma złych nawyków”. Chcecie wiedzieć, jak praca pod presją czasu wpływa na naszych bohaterów, co czyha na bocznych drogach i czy rywalizacja zawsze jest zdrowa? Oglądajcie zatem „Ciężarówką po bezdrożach”, tylko na kanale Polsat Viasat Explore.

 

Author: Odeta Moro