Kamienie szlachetne w Viasat Explore

br-lazy"

Gdzie znaleźć najcenniejsze kamienie szlachetne? Można szukać na specjalistycznych giełdach, w internecie… ale po co zadawać sobie tyle trudu, skoro można po prostu włączyć Viasat Explore? W upalnym sierpniu kanał zaprasza na cykl Letnie poszukiwanie skarbów.

Sierpień. Gorąco. Upał nastraja do schowaniu się w cieniu własnego domu i sprawdzenia, jakie najlepsze nowe programy telewizyjne pojawiły się w ramówce. Tu z pomocą przychodzi Viasat Explore. W każdy dzień powszedni sierpnia za sprawą cyklu Letnie poszukiwanie skarbów przeniesiemy się na wykopaliska paleontologiczne. Poszukiwanie skarbu, artefakty historyczne, przepiękne i drogocenne kamienie szlachetne – czas na wielkie przygody!

Turkusowa gorączka? A może nefrytowa?

Viasat Explore w ramach cyklu Letnie poszukiwanie skarbów zaprezentuje m.in. uwielbiane przez widzów programy „Turkusowa gorączka” oraz „Nefrytowa gorączka”. Ten pierwszy program śledzi losy klanu Ottesonów. Cenny kruszec wydobywają w Nevadzie. Kiedy jedni tracą fortuny w Las Vegas, ta przedsiębiorcza rodzina dba o pomnażanie majątku na pustyni na północ od miasta słynącego z kasyn. Kamienie szlachetne nierzadko zdobywa się przy użyciu materiałów wybuchowych. Jednak również pomiędzy członkami klanu, jak również w rozmowach z kupcami może dojść do niemałych eksplozji.

„Nefrytowa gorączka” odbywa się w trudnych warunkach w północnej Kolumbii Brytyjskiej. Bohaterowie tego show wiedzą, że jeśli kamienie szlachetne nie pojawią się w ich rękach, wiele rodzin popadnie w ruinę. Widzicie? Nie tylko diamenty, rubiny i szmaragdy wywołują przyspieszone bicie serca.

Artefakty historyczne w Australii

Wykopaliska paleontologiczne w Australii to kolejny przystanek na trasie cyklu Letnie poszukiwanie skarbów w Viasat Explore. Sierpniowe dni będzie można spędzić z programami „Australijscy poszukiwacze złota” i „Australijscy poszukiwacze złota: na ratunek kopalniom”. Poszukiwanie skarbu to tylko jedno z zajęć bohaterów show. W tym drugim tytule oglądamy nie tylko sam wyścig po kamienie szlachetne. Twórcy skupiają się bardziej na pokazaniu procesu ratowania podupadłych kopalni. Pomyślcie o kuchennych rewolucjach, tylko zamiast restauracji, oglądamy wykopaliska paleontologiczne, artefakty historyczne i kamienie szlachetne. Po takiej rekomendacji trudno nie włączyć Viasat Explore w sierpniu.

Przez cały miesiąc na Viasat Explore w cyklu Letnie poszukiwanie skarbów podziwiamy odważnych ludzi, którzy nie cofną się przed niczym, aby zrealizować swoje życiowe cele. Viasat Explore to nie tylko rozrywka, złoto i kamienie szlachetne na wyciągnięcie ręki, ale przede wszystkim solidna dawka inspiracji do działania!


Autorka tekstu: Odeta Moro