„Demolka na Antypodach”, czyli profesjonaliści od gruzu

br-lazy"

Niebezpieczne prace rozbiórkowe w Australii wracają! Trzeci sezon popularnego serialu możecie już oglądać na kanale Polsat Viasat Explore. Co tym razem czeka naszych specjalistów od tego, jak wyburzyć konstrukcje? Spektakularnych historii, gdzie trudna rozbiórka zagra pierwsze skrzypce pojawi się całkiem sporo. Z pewnością nie będziecie zaskoczeni, jeśli znowu na ekranie zobaczycie miejsca opuszczone, którym z trudem podołałaby nawet Godzilla. Ale, jak mawia Bogusław Wołoszański, nie uprzedzajmy faktów! Spodziewajcie się gruzu, hałasu i odrobiny tarapatów, z których nasi profesjonaliści wyjdą może pobieleni pyłem, ale bez żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Trudna rozbiórka? Ależ skąd!

Jeśli ktoś położyłby przede mną katalog o nazwie „Niebezpieczne prace”, zajęcie polegające na burzeniu budynków znalazłoby się tam z pewnością w pierwszej dziesiątce. Nasi profesjonaliści z Antypodów znają się jednak na swojej robocie jak mało kto. W związku z tym nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że tajniki wykorzystywania młota wyburzeniowego mają w małym palcu. Nie znaczy to jednak, że podczas trwającego dnia pracy nie spotykają ich sytuacje zagrażające życiu. Dodatkową kwestię stanowią niebezpieczne miejsca, gdzie przeprowadzane są wyburzenia. Prace rozbiórkowe w środku ruchliwego miasta to ryzyko nie tylko dla naszej ekipy, ale także dla setek osób przemieszczających się wokół placu, gdzie trwają wyburzenia. Pamiętajmy również, że ogromne konstrukcje zostały zaprojektowane tak, aby przeciwstawić się grawitacji. Reasumując, zburzenie ich to nie jest bułka z masłem. Każda rozbiórka wymaga wiedzy, pomysłowości, pracy zespołowej i mnóstwa mięśni. To ogromne wyzwanie, gdzie kluczową role odgrywa zapewnienie bezpieczeństwo podczas całego skomplikowanego procesu.

Miejsca opuszczone kontra koparka

Trzeci sezon „Demolki na Antypodach” powita nas scenerią studia nadawczego prosto z Canberry, które trzeba będzie zrównać z ziemią. Profesjonaliści od wyburzeń będą musieli również sprostać przeszkodom, jakie pojawią się przed nimi, kiedy ich kolejnym zadaniem okaże się pewien opuszczony sierociniec. I nie uwierzycie, ale tutaj wyjątkową rolę odegrają uparte deski podłogowe i… zwierzaki. To i jeszcze więcej wyburzania czeka Was tylko na Polsat Viasat Explore. A tak przy okazji, na którym miejscu w katalogu „Niebezpieczne prace” Wy umieścilibyście prace rozbiórkowe?

 

Autorka tekstu: Odeta Moro