Koniec happy hour! Kłopoty w Bangkoku

br-lazy"

„Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” to pełen zwrotów akcji serial dokumentalny. Ukazuje pracę anglojęzycznych funkcjonariuszy tajskiej policji turystycznej. Oglądaj, jak rozwiązują problemy turystów z całego świata tylko na Polsat Viasat Explore!

„Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” (tytuł oryginalny: „Busted In Bangkok: Thai Tourist Police”) zabiera nas w serce Tajlandii. Niezapomniane przeżycia, happy hours w barach, światła neonów i solidna dawka adrenaliny. To wszystko czeka na widzów w kolejnych odcinkach nowego programu Polsat Viasat Explore.

Serial dokumentalny zanurza się w świat, w którym egzekwowanie prawa odbywa się przy dźwiękach arcygłośnej muzyki oraz krzyków ulicznych naganiaczy. Praca tajskiej policji turystycznej to nie tylko ciągłe zapobieganie przestępczości. To także doradztwo turystyczne, które pomaga podróżnikom unikać kłopotów w obcym kraju. Będziecie mogli śledzić codzienne procedury
policyjne, z którymi na co dzień mierzą się bohaterowie programu. Wszystko ku przestrodze!

Już premierowy odcinek programu „Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” pokazuje, jakie wyzwania stoją przed tajską policją turystyczną. Zetkniemy się z dramatyczną historią kobiety z Tadżykistanu borykającej się z problemami psychicznymi. Trójka mężczyzn ze Słowenii zostaje okradziona przez ladyboya na jednej z ulic Bangkoku. Zobaczymy także interwencję policji wobec agresywnych mężczyzn w nocnych klubach. Wreszcie – będziemy uczestniczyć w akcji ratowania szwajcarskiego turysty, który pod wpływem alkoholu nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie na niego czeka.

Te historie, jak również sprawy z nadchodzących odcinków pokazują, jak złożone i nieprzewidywalne mogą być doświadczenia turystów w Tajlandii. Procedury policyjne muszą iść w parze z dużą dozą cierpliwości, empatii oraz energii.

Tajska policja turystyczna otrzymuje nieocenione wsparcie od anglojęzycznych ochotników-wolontariuszy. Dzięki ich pomocy, bariera językowa staje się mniej zauważalna. To znacząco ułatwia doradztwo turystyczne oraz komunikację między turystami a funkcjonariuszami. W konsekwencji sprawia więc, że egzekwowanie prawa i zapobieganie przestępczości stają się łatwiejsze.

„Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” to nie tylko okazja, aby poznać egzotyczną kulturę Tajlandii. To również świetna okazja na zrozumienie wyzwań, przed jakimi stają funkcjonariusze prawa, gdy zajmują się sprawami międzynarodowej społeczności turystycznej. Nowość na antenie Polsat Viasat Explore zdecydowanie pozwala docenić ciężką pracę policjantów. Dzięki niej wszyscy turyści mogą cieszyć się spokojnymi wakacjami, a do domu wrócić z samymi pięknymi wspomnieniami.


Autorka: Odeta Moro