„Noc na wysokich obrotach”, czyli auta na bezsenność

br-lazy"

O tym, jak trudno czasem zasnąć, a przysłowiowe liczenie baranów nie przynosi efektów (dla fanów motoryzacji zamiast baranów: marki samochodów), każdy z nas pewnie dobrze wie. W związku z tym mam dla Was propozycję. Co prawda nie jestem pewna, na ile poradzi sobie ona z Waszą bezsennością, ale co do jednego jestem przekonana. W tych chwilach, kiedy sen nie nadchodzi nudzić się nie będziecie. Wieczorne pasmo „Noc na wysokich obrotach” na kanale Polsat Viasat Explore jest odpowiedzią na niemożność spania dla wszystkich fanów motoryzacji, a może i nie tylko. Reasumując, jak to się gdzieniegdzie mawia, czekają Was emocje jak na rybach… ale takich ekstremalnych!

Stare volvo w…szopie

W ramach tego cyklu stacja przygotowała dla Was wieczorny pakiet motoryzacyjny z trzema tytułami do wyboru. Niewątpliwie są to seriale, które trzeba zobaczyć. Pierwsza propozycja to znany Wam dobrze tytuł, w którym najlepsze klasyczne samochody macie na wyciągnięcie ręki. Chodzi oczywiście o serial dokumentalny „Gruchoty za gotówkę”.

Zabytkowe samochody to Wasz konik? Renowacja samochodów wzbudza w Was dreszczyk podniecenia? Perypetie rodziny Mathewsonów i przegląd ich aukcji to zdecydowanie pomysł idealny dla Was. Dla tych, którym nie wystarczy przegląd aut rezydujących w stodole, a salony samochodowe z nowymi modelami w ogóle nie brzmią zachęcająco, mam drugi tytuł. „Gruchoty – reaktywacja” to solidna dawka motoryzacyjnej wiedzy i przegląd aut, na które wydawać by się mogło czeka już tylko cmentarz samochodowy. Niespodzianka! Will i Gus, bohaterowie serialu, otwierają swój warsztat samochodowy bardzo szeroko właśnie dla takich przypadków. Ten serial dokumentalny zgromadził chyba wszelkie możliwe marki samochodów dostępne na rynku. Chłopaki żadnej pracy się nie boją!

Niszczyciele samochodów? Ależ skąd!

Ostatnia propozycja z cyklu, którą z powodzeniem można włożyć do kategorii „niesamowite filmy dokumentalne”, to program „Klasyczne – elektryczne”. Myślicie „stare porsche”? Proszę bardzo – eksperci od aut elektrycznych przerobią je bez problemu na energooszczędny pojazd. W tym serialu zawód mechanik samochodowy to kombinacja specjalisty, inżyniera, a trochę nawet magika… No to jak? Śpiący? Czy raczej rozbudzeni? Włączcie późnym wieczorem Polsat Viasat Explore i posłuchajcie, czy silnik samochodowy brzmi dla Was jak kołysanka, czy wręcz przeciwnie.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro