Czy „Wędkarze ekstremalni” łowią ryby rzeczne na helikopter?

br-lazy"

Gdybyście obudzeni w środku nocy mieli wskazać swoje ulubione akcesoria wędkarskie, to co byście wybrali? Dodam jeszcze, że musi to być sprzęt wędkarski, który sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, więc możecie popuścić wodze fantazji. Jako przykład ekstremalnych akcesoriów przydatnych w trudnych sytuacjach, podpowiem Wam, że w pracy australijskiego poganiacza bydła, zdecydowanie ulubionym akcesorium jest… helikopter. Ponieważ bohaterowie serialu dokumentalnego „Wędkarze ekstremalni” swoje zmagania przeprowadzają wyłącznie w okolicznościach, gdzie sprawdzają się totalnie nietypowe gadżety, nie zdziwcie się, gdyby Charlie, Blowfish czy Jay jako ulubione akcesoria wędkarskie wskazali harpun, sanie albo nawet… zdalnie sterowany podwodny pojazd do rozciągania sieci.

Ten ostatni gadżet był solidnym wsparciem wyposażenia stanowiącego ich sprzęt wędkarski podczas wyprawy na Islandię. Dlatego wędrując po różnych zakątkach świata i poznając naprawdę ekstremalne i specyficzne gatunki ryb słodkowodnych, nasi bohaterowie muszą być przygotowani na najbardziej nietypowe okoliczności i nietypowe akcesoria wędkarskie. W niskich temperaturach czasem przydaje się sprzęt do zrobienia przerębla. W tropikach nieocenioną pomocą będzie spray na dokuczliwe insekty, jeśli zawiedzie odzież wędkarska i jej właściwości ochronne. A co powiecie na kask dżokejski i perukę? Albo strój Wikinga? Ze względu na osobliwe okoliczności, czasem należy spakować również takie wyposażenie. Nigdy nie wiadomo, jaka przynęta na ryby zadziała w niespotykanych warunkach.

Bohaterowie „Wędkarzy ekstremalnych” żadnych warunków się nie boją i niestraszne im najdziwniejsze i najbardziej nietypowe akcesoria wędkarskie. W związku z tym, jedną z ich metod na złapanie karanksa żółtopłetwego było… przebranie się płaszczkę. A to dlatego, że karanksy w środowisku naturalnym często pływają kryjąc się pod płaszczkami.
Czy moczenie się w wodzie w stroju płaszczki przyniosło efekty i jakie jeszcze inne gadżety wykorzystali chłopaki, żeby złapać upragnione gatunki ryb dowiecie się oglądając „Wędkarzy ekstremalnych” tylko na Polsat Viasat Explore w każdą sobotę o 20:00 od 21 listopada.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro