„Lodowate łowiska” i dochodowe wędkarstwo na Islandii

br-lazy"

„Lodowate łowiska” to nowy, fascynująca opowieść o ludziach, którzy są skłonni na wiele wyrzeczeń w imię lepszego życia. Statki rybackie i załogi, nie bacząc na ekstremalne warunki pogodowe, zabierają dwójkę śmiałków – bez wcześniejszego doświadczenia, jeśli chodzi o łowienie w przeręblu – by przetestować ich umiejętności. Poziom trudności tego wyzwania jest bardzo wysoki, ale jeszcze wyższe okazują się zarobki za tego typu wędkarstwo morskie.

„Lodowate łowiska” (tytuł oryginalny: „Ice Cold Catch”) doskonale łączy wędkarstwo morskie w ekstremalnych warunkach oraz opowieść o najprostszych ludzkich emocjach. Poznajemy dwóch bohaterów programu. Greg Jones pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i wcześniej pracował m.in. w przemyśle zbrojeniowym. Aby podjąć się trudnej pracy, jaką jest wędkarstwo na Islandii, opuszcza ojczyznę na wiele tygodni. Oznacza to rozłąkę z narzeczoną.

Ekstremalne warunki pogodowe i emocjonalne

Caitlin Krause pracowała do tej pory jako opiekunka pasażerów na ekskluzywnych rejsach. Doskonale wie, że statki rybackie są pozbawione luksusów, do których była przyzwyczajona w poprzedniej pracy. Bardzo zależy jej jednak na lepszej pensji, dlatego decyduje się na wędkarstwo morskie. „Lodowate łowiska” będą dla tej dwójki prawdziwym testem predyspozycji fizycznych oraz psychicznych. Jednak wynagrodzenie wielokrotnie wyższe niż to, na które mogli liczyć w dotychczasowych pracach, skłania ich do podjęcia wyzwania.

Ekstremalne warunki pogodowe to tylko jedna z wielu trudności, jakie czekają na bohaterów programu „Lodowate łowiska”. Rybacy muszą liczyć się z presją czasową, celami do wyrobienia, jak również bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że grupa osób pozostaje skazana na siebie na mocno ograniczonej przestrzeni. Szczególnym wyzwaniem dla Caitlin jest fakt, że całą załogę stanowią mężczyźni. Greg z kolei bardzo tęskni za narzeczoną. Ich krótkie wymiany czułości przez telefon nadają całej historii emocjonalnego wymiaru. Bohaterowie programu „Lodowate łowiska” szybko przekonają się, że test, jaki zaserwują im statki rybackie i nieprzewidywalne wody północnego Atlantyku, będzie należał do najtrudniejszych w ich dotychczasowym życiu.

„Lodowate łowiska” – to walka o lepsze życie

Twórcy show „Lodowate łowiska” zadbali, aby każdy odcinek jak najlepiej ukazywał łowienie w przeręblu. Kamera obecna jest nawet wtedy, gdy ekstremalne warunki pogodowe uniemożliwiają jakiekolwiek działanie. Dzięki temu możemy przekonać się, jak trudne jest łowienie w przeręblu. Inaczej niż na przykład w programie „Wielka wędkarska przygoda”, tu wędkarstwo morskie nie jest hobby czy formą bicia rekordu – to sposób na lepsze życie. Trudno nie kibicować bohaterom show „Lodowate łowiska”, bo widzimy, jak bardzo wielkie są ich chęci, by nauczyć się tej trudnej sztuki, wbrew wszelkim logicznym przesłankom.

Dlatego nie zastanawiaj się, co oglądać dziś wieczorem, tylko włącz „Lodowate łowiska” na Polsat Viasat Explore. Dowiedz się, czy Craig i Caitlin zdadzą najtrudniejszy test w swoim życiu. Może i Ciebie zainspirują do postawienia wszystkiego na jedną kartę?


Autorka tekstu: Odeta Moro