„Taaaki karp” nieustająco zwiedza świat

br-lazy"

Akcesoria wędkarskie w gotowości? Czujecie już wiosnę w powietrzu? Jeśli jeszcze nie przygotowaliście się do sezonu, a ryby póki co łapiecie tylko we śnie, mam dla Was doskonałą propozycję na dobry rozbieg. Zanim Wy i Wasz zestaw wędkarski wylądujecie nad jakimś jeziorem, koniecznie włączcie kolejny sezon serialu dokumentalnego „Taaaki karp”. Wesoły team dowodzony przez Alego Hamidiego ponownie staje do walki o największe okazy karpia i ponownie odbywa się to w formule wędkarsko-żartobliwej. Bezsprzecznie dla wielu z nas jedyną formą spędzania wolnego czasu w trwającej pandemii jest towarzystwo telewizora. Ale jeśli mam polecić Wam tzw. „zdalne zwiedzanie świata”, piąty sezon perypetii Alego, Neila i Toma świetnie się do tego nadaje.

Z karpiem dookoła świata

Nowe odcinki serialu przeniosą nas w czasem zupełnie nieodległe, a czasem dość egzotyczne miejsca, gdzie też można zapolować na solidne ryby rzeczne. Chłopaki udają się do Holandii i tam swoje akcesoria wędkarskie będą wypróbowywać na jeziorze Carplantis, które jest kryjówką kilku bardzo dużych karpi. W kolejce czekają jeszcze Węgry, czyli prawdziwy dom dla największego karpia królewskiego na świecie i wizyta… w Tajlandii. W związku z tym, że pewnie w tym momencie zrobiło się Wam smutno, bo raczej w żadne z tych miejsc nie wybierzecie się w najbliższym czasie, mam dla Was lokalną niespodziankę…

Szlak Karpia

Nie możecie wybrać się za granicę kraju? Z pewnością możecie przekroczyć granicę województwa! A tak się składa, że w Polsce przez teren aż 6 województw przebiega turystyczny szlak kulinarny zwany Szlakiem Karpia. Powstał on w 2011 roku jako działanie promujące hodowlę, przetwórstwo i konsumpcję tej królewskiej ryby. Na trasie znajdziecie m.in. gospodarstwa rybackie, łowiska wędkarskie i całą infrastrukturę agroturystyczno-hotelową, razem z zapleczem gastronomicznym oferującym dania z karpia. Tam złowicie własnoręcznie dorodne okazy albo zakupicie je wyłowione prosto z wody. Jeśli zaś czujecie, że ryby słodkowodne, a karp w szczególności, to tematyka, którą chcecie zgłębiać, w Dolinie Karpia na Szlaku odwiedźcie koniecznie Ekomuzeum Doliny Karpia.

Zanim jednak udacie się na wycieczkę po Polsce, włączcie Polsat Viasat Explore i śledźcie nowe odcinki piątego sezonu przygód chłopaków tropiących karpie-giganty. Kto wie, może w kolejnych Ali i ekipa zwiedzą nasz lokalny Szlak Karpia?

 

Autorka tekstu: Odeta Moro