Jakie krzesło wędkarskie wybiorą „Wędkarze ekstremalni”?

br-lazy"

Wędkarstwo nie wydaje się być sportem drużynowym, wręcz przeciwnie, sukces w tej dyscyplinie osiąga się raczej działając solo, a jeśli już coś jest odpowiednim wsparciem, to zdecydowanie bardziej sprzęt wędkarski niż inni ludzie. No chyba, że siły połączą mistrz wędkarstwa i olimpijczyk napędzani pragnieniem zdobycia sławy i chwały. W takiej kupie z pewnością jest siła. Z pewnością znacie też to pokrętne powiedzonko, że takich dwóch jak nas trzech, to nie ma ani jednego. W związku z tym, czym jest gwiazdorsko-olimpijski duet, jeśli na horyzoncie pojawia się trio? I to trio, które poza pasją do wędkowania łączy również pasja do podbijania adrenaliny, ekstremalnych okoliczności i surwiwalu?

Ci trzej muszkieterowie łowienia to Blowfish, Charlie i Jay, bohaterowie serialu dokumentalnego „Wędkarze ekstremalni”. Interesują ich ryby rzeczne, ryby słodkowodne i morskie, ale tylko w wydaniu najbardziej ekstremalnym. Każdy z nich ma swój ulubiony sprzęt wędkarski, każdy ma zajawkę na trochę inne akcesoria wędkarskie, ale wszyscy z pasją oddają się najbardziej nietypowym i ryzykownym wędkarskim wyzwaniom. W serialu śledzimy, jak realizują swoje szalone pomysły i czy ich zmagania kończą się sukcesem.

Wędkarska maskarada

Niewątpliwie niewielu z nas będzie miało możliwość sprawdzenia, jak np. zachowuje się nasza odzież wędkarska w wilgotnej Indonezji. Jeszcze bardziej odrealnione wydaje się myślenie o tym, jaki sprzęt wędkarski zabrać ze sobą, kiedy czekają nas zmagania z rybą, która potrafi zaatakować i zabić rekina. Czy przyszło Wam kiedyś do głowy, że możecie złowić potwora, który wspomnianego rekina taranuje na śmierć właśnie…głową? Takie wędkarstwo ekstremalne będzie udziałem raczej niewielu z nas, ale chłopaki z „Wędkarzy ekstremalnych” pokażą nam to, co najbardziej szalone, ryzykowne i niebezpieczne w łowieniu, w zupełnie nieekstremalnych warunkach, bo na ekranach naszych telewizorów.

Reasumując, jeśli jeszcze zastanawiacie się, jaki sprzęt wędkarski Wy byście wybrali w nietypowych okolicznościach, „Wędkarze ekstremalni” już wybrali za Was. Oglądajcie ich przygody na Polsat Viasat Explore w każdą sobotę o 20:00 od 21 listopada i przekonajcie się, czym jest prawdziwe wędkarstwo ekstremalne.

Autorka tekstu: Odeta Moro