Blog

Czy trzeba być „Gwiazdą wędkarstwa” żeby wędkować?

Serial dokumentalny „Gwiazdy wędkarstwa” to humorystyczny portret zmagań dwóch facetów, którzy z wykorzystywania sprzętu wędkarskiego w przeróżnych sceneriach uczynili swój sposób na czas wolny, dobrą zabawę, ale też sposób… na sukces.

W przeciwieństwie do wielu innych sportów czy hobby, wędkarstwo wydaje się jednak dość demokratyczną rozrywką. W Polsce wędkarzem może zostać tak naprawdę każdy, wystarczy zdać egzamin sprawdzający znajomość ustawy o rybactwie śródlądowym i wiedzę w zakresie
łowienia i ochrony ryb, a jest to możliwe już od 14 roku życia. Z pewnością zaskoczy Was też fakt, że w naszym kraju wędkowanie to sposób na spędzanie czasu dla nieoficjalnie ok. 2 mln osób, a i tak jest to kilka razy mniej niż w innych krajach, w Niemczech czy np. we Francji. Oficjalnie, Polski Związek Wędkarski zrzesza ponad 600 tysięcy członków.

Czy jest wśród nas ktoś, kto nie zna choć jednej osoby, której pasją jest testowanie sprzętu wędkarskiego i przesiadywanie w każdej wolnej chwili na rybach? Nie sądzę. Czy są to osoby szukające w łowieniu ryb słodkowodnych swojej drogi do sukcesu? Niekoniecznie.
Niewątpliwie Dean Macey i Adam Rooney, bohaterowie „Gwiazd wędkarstwa”, osiągnęli już w związku ze swoją działalnością pewien status gwiazd. Ale to nie o to tak naprawdę chodzi w wędkowaniu. Mało tego, ze względu na fakt, że to rozrywka niemalże dla każdego, nie stronią od niej również koronowane głowy, oficjele czy nazwiska z pierwszych stron gazet, odnajdując w siedzeniu na krzesełku wędkarskim tak potrzebny nam wszystkim spokój i wyciszenie.

W Polsce do fanów wędkarstwa zaliczają się m.in. aktor Marian Opania oraz prezydenci Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa. Ten drugi, znany ze swojego zamiłowania do dzielenia się w social mediach wycinkami z prywatnego życia, widywany jest ze sprzętem wędkarskim bardzo często. Historia z lubością przypomina o wędkarskiej pasji nieżyjących już Borysa Jelcyna, George’a Busha seniora oraz Dwighta Eisenhowera. Wychodzi trochę na to, że bycie prezydentem w jakimś stopniu wiąże się z byciem pasjonatem wędkarstwa… A czy bohaterowie „Gwiazd wędkarstwa” mają jakieś polityczne aspiracje? Dowiecie się śledząc ich perypetie na kanale Polsat Viasat Explore w każdą sobotę o 22:00.

Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Gwiazdy wędkarstwa

Zapalony wędkarz i olimpijczyk Dean Macey orazbyły międzynarodowy mistrz wędkarstwa AdamRooney podróżują szlakami wodnymi w Anglii i zagranicą. Wspólnie stawiają czoła trudnymwędkarskim zadaniom, a robią to z pomocązaproszonych gości, także pasjonatów wędki. Celtych zmagań jest jeden–wędkarze chcą zostaćgwiazdami!

Powiązane programy