Blog

Koniec happy hour! Kłopoty w Bangkoku

„Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” to pełen zwrotów akcji serial dokumentalny. Ukazuje pracę anglojęzycznych funkcjonariuszy tajskiej policji turystycznej. Oglądaj, jak rozwiązują problemy turystów z całego świata tylko na Polsat Viasat Explore!

„Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” (tytuł oryginalny: „Busted In Bangkok: Thai Tourist Police”) zabiera nas w serce Tajlandii. Niezapomniane przeżycia, happy hours w barach, światła neonów i solidna dawka adrenaliny. To wszystko czeka na widzów w kolejnych odcinkach nowego programu Polsat Viasat Explore.

Serial dokumentalny zanurza się w świat, w którym egzekwowanie prawa odbywa się przy dźwiękach arcygłośnej muzyki oraz krzyków ulicznych naganiaczy. Praca tajskiej policji turystycznej to nie tylko ciągłe zapobieganie przestępczości. To także doradztwo turystyczne, które pomaga podróżnikom unikać kłopotów w obcym kraju. Będziecie mogli śledzić codzienne procedury
policyjne, z którymi na co dzień mierzą się bohaterowie programu. Wszystko ku przestrodze!

Już premierowy odcinek programu „Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” pokazuje, jakie wyzwania stoją przed tajską policją turystyczną. Zetkniemy się z dramatyczną historią kobiety z Tadżykistanu borykającej się z problemami psychicznymi. Trójka mężczyzn ze Słowenii zostaje okradziona przez ladyboya na jednej z ulic Bangkoku. Zobaczymy także interwencję policji wobec agresywnych mężczyzn w nocnych klubach. Wreszcie – będziemy uczestniczyć w akcji ratowania szwajcarskiego turysty, który pod wpływem alkoholu nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie na niego czeka.

Te historie, jak również sprawy z nadchodzących odcinków pokazują, jak złożone i nieprzewidywalne mogą być doświadczenia turystów w Tajlandii. Procedury policyjne muszą iść w parze z dużą dozą cierpliwości, empatii oraz energii.

Tajska policja turystyczna otrzymuje nieocenione wsparcie od anglojęzycznych ochotników-wolontariuszy. Dzięki ich pomocy, bariera językowa staje się mniej zauważalna. To znacząco ułatwia doradztwo turystyczne oraz komunikację między turystami a funkcjonariuszami. W konsekwencji sprawia więc, że egzekwowanie prawa i zapobieganie przestępczości stają się łatwiejsze.

„Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” to nie tylko okazja, aby poznać egzotyczną kulturę Tajlandii. To również świetna okazja na zrozumienie wyzwań, przed jakimi stają funkcjonariusze prawa, gdy zajmują się sprawami międzynarodowej społeczności turystycznej. Nowość na antenie Polsat Viasat Explore zdecydowanie pozwala docenić ciężką pracę policjantów. Dzięki niej wszyscy turyści mogą cieszyć się spokojnymi wakacjami, a do domu wrócić z samymi pięknymi wspomnieniami.


Autorka: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna

Ten pełen akcji serial ukazuje pracę anglojęzycznych funkcjonariuszy tajskiej policji turystycznej, którzy mają do czynienia z problemami turystów z całego świata. Program przedstawia — głównie z punktu widzenia policji — bardzo różne historie, które spotykają anglojęzycznych turystów w Tajlandii. Czasami to oni właśnie są sprawcami problemów — a czasami sami padają ofiarami napaści, kradzieży czy oszustw. Tajlandia to piękne miejsce, ale nie każdemu udaje się tu miło spędzić czas. Niektórzy turyści poznają ten kraj od strony, na którą nie przygotował ich żaden przewodnik…

Powiązane programy