Gorączka złota w nowym sezonie „Australijscy poszukiwacze złota”

br-lazy"

Gorączka złota oraz poszukiwanie skarbów w najnowszym, ósmym już sezonie kultowego programu „Australijscy poszukiwacze złota”. Premiera w poniedziałek, 7 sierpnia o 21:00, tylko na antenie Polsat Viasat Explore!

Słowo „nugget” w naszym kraju kojarzy się głównie ze smakowitym kąskiem kurczaka w popularnej sieci restauracji. Ale dla wielu odważnych Australijczyków oznacza ono poszukiwanie złota. Inwestycje wysokiego ryzyka i przede wszystkim olbrzymi zysk, jaki zapewnia rynek złota, rozpalają wyobraźnię nie tylko poszukiwaczy, ale i widzów. Bryłki złota to dla bohaterów programu „Australijscy poszukiwacze złota” przepustka do lepszego życia.

„Australijscy poszukiwacze złota” i inwestycje wysokiego ryzyka

Wydobywanie złota idzie lepiej, gdy łączysz siły z równie skutecznymi ekipami. Z tego założenia wyszli Melanie Wood i Paul Mackie, którzy jako Gold Devils postanowili działać wspólnie. Duet ma bardzo ambitne założenia: chce znaleźć bryłki złota o równowartości 2,6 miliona dolarów (!). Wszystko, by odkuć się po słabszym sezonie. Paul przewiduje, że w tym roku złoża złota umożliwią realizację takiego celu. Inwestycje wysokiego ryzyka, jak sama nazwa wskazuje, nie zawsze się udają. Z przyjemnością będę włączać program „Australijscy poszukiwacze złota”, by sprawdzić, czy Gold Devils doprowadzą poszukiwanie złota do założonego rezultatu. 

W The Poseidon Crew małe kłopoty. Ethan West, po tym, gdy złoża złota bardzo się skurczyły, zaczyna kwestionować swoją przyszłość i wydobywanie złota. Ma cały czas z tyłu głowy, że musi zapewnić godne życie swojej żonie i dziecku. Na szczęście jego wspólnik Brent Shannon ma konkretne plany na nowy sezon, co ostatecznie przekonuje Ethana do dalszego działania. Poczynania tej ekipy nieustannie wspiera pan West, ojciec Ethana. Po co iść na emeryturę, skoro tuż pod nosem rozgrywa się prawdziwa gorączka złota?

Poszukiwanie skarbów i nowych terenów do wydobycia złota

Nowy sezon programu „Australijscy poszukiwacze złota” to także więcej wyzwań dla Jacqui i Andrew. Nie tylko zamierzają podwoić wydobywanie złota, ale też eksplorują mało znane terytoria. Inwestycje wysokiego ryzyka to specjalność Ferals, którzy teraz występują w nowym składzie jako Ferals 2.0. Shane Caligari także wyciąga nowe, jeszcze większe działa na kolejny sezon gorączki złota.

Nawet najlepszy i najdroższy sprzęt górniczy nie zastąpi prawdziwej pasji i doświadczenia. Dlatego tak wspaniale ogląda się ekipy programu „Australijscy poszukiwacze złota” w akcji. Jeśli tak samo jak ja uwielbiacie ich zapał, cierpliwość, odwagę i determinację, nie zastanawiajcie się ani chwili. Gorączka złota w najlepszym wydaniu tylko na antenie Polsat Viasat Explore

A jeśli będzie Wam mało, pamiętajcie że cały sierpień stacja pokazuje także cykle Letnie poszukiwanie skarbów oraz Złoto w Klubie Explore


Autorka tekstu: Odeta Moro