Blog

Uwaga, niebezpieczeństwo! Nadjeżdża „Demolka na antypodach”!

Mieszkanie w dużym mieście powinno nauczyć mnie, że rozbiórka budynku to w tkance miejskiej raczej chleb powszedni niż wyjątkowe wydarzenie. Jednak zmiany w strukturze miasta nie zachodzą od razu. Ponieważ zazwyczaj dzieją się bardzo stopniowo i powoli, nie zauważam ich od razu. Nie rzucają mi się w oczy ani mega maszyny na placu rozbiórki, ani ostrzegawcze tabliczki „strefa zagrożenia”. Dopiero po jakimś czasie moim oczom nagle ukazuje się kolejny wieżowiec zaprojektowany przez jakieś wielkie architektoniczne nazwisko. Wtedy też zaczynam się zastanawiać, co stało wcześniej na miejscu tego wieżowca, bo jakoś inaczej zapamiętałam ten kawałek miasta…

Ostrożna rozbiórka

Serial dokumentalny „Demolka na antypodach” przedstawia losy takich właśnie poprzedników wielkich wieżowców lub po prostu miejsc, gdzie rozbiórka budynku była nieunikniona. Razem z kamerą zaglądamy na stare osiedla, obserwujemy, jak znikają opuszczone garaże i co dzieje się z nikomu niepotrzebnymi magazynami. Strefa zagrożenia, którą należy oczyścić ze starej konstrukcji może znajdować się nawet w sercu dzikich leśnych ostępów. W przeciwieństwie do rozbiórki w mieście, tam największe niebezpieczeństwo stanowi nie sam budynek, ale mnogość czających się między roślinami… węży. Ze względu na charakter samego zajęcia, ekipy rozbiórkowe muszą wykazać się nie tylko dużą ostrożnością i precyzją. W pracy pomaga poczucie humoru, które świetnie rozładowuje napiętą czasem atmosferę.

Mega maszyny vs cegły

O tym, że najwięcej wypadków przydarza się w domu na pewno słyszeliście. Jednak nasi bohaterowie muszą być przygotowani na naprawdę niebezpieczne sytuacje. Idealnym przykładem niech będzie rozbiórka domu, którego odpadające elementy konstrukcji niefortunnie uderzają w ciężki sprzęt rozbiórkowy. Tylko kilka centymetrów bliżej kabiny i mogło skończyć się tragedią. Jeśli jednak jesteście ciekawi blasków i cieni miejsca pracy, jakim jest strefa zagrożenia zawaleniem budynku, a w dzieciństwie marzył Wam się swój własny buldożer – to serial dla Was. Oglądajcie „Demolkę na antypodach” tylko na Polsat Viasat Explore, a rozbiórka budynku już nigdy nie będzie miała przed Wami tajemnic.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Demolka na antypodach

Niebezpieczeństwo, dramaty i zniszczenie: wszystko to znajdziemy w tej dokumentalnej serii, która ukazuje nam z bliska fascynującą branżę firm rozbiórkowych. Będziemy mieli okazję z bliska podziwiać pracę elitarnych ekip i ich potężnych maszyn. Zobaczymy zmagania z budynkami i różnymi dziwnymi konstrukcjami, które trzeba usunąć z placu budowy i z pola widzenia w możliwie jak najkrótszym czasie. Od apartamentów w wieżowcach po zatopione jachty, dziwaczne konstrukcje i ogromne magazyny: tak pracują bohaterowie dnia codziennego. Ich zapał, determinacja, pomysłowość i spryt łączą się z poczuciem humoru, koleżeństwem i umiejętnością zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji.

Powiązane programy