Blog

„Gruchoty za gotówkę”: klasyczne auta na sprzedaż

Serial „Gruchoty za gotówkę” to klasyczne auta i okazje samochodowe na wyciągnięcie ręki. Bez względu na to, czy na sprzedaż jest stylowy Aston Martin, a może kultowy Ford Sierra Cosworth, na widok tych cacek zapiejesz z zachwytu. Poczuj przyjemną nutkę motoryzacyjnej nostalgii. Polsat Viasat Explore prezentuje piąty sezon serialu „Gruchoty za gotówkę”!

„Gruchoty za gotówkę” (tytuł oryginalny: „Bangers & Cash”) opowiada o trzypokoleniowej rodzinie Mathewsonów. Derek oraz jego najbliżsi są odpowiedzialni za bodaj największą atrakcję turystyczną w angielskiej wiosce Thornton-le-Dale. Przyjeżdżają tam ludzie z całego świata. Wszystko za sprawą muzeum motoryzacji założonego przez Mathewsonów.

„Gruchoty za gotówkę”: okazje samochodowe jak marzenie

Instytucja pełni także funkcję domu aukcyjnego. Obrotna rodzina potrafi sprzedać nawet cztery tysiące pojazdów rocznie. Obok kolekcjonerskiego auta, jakim jest Aston Martin, trafiają się popularne na rynku wtórnym samochody takie jak Ford Sierra Cosworth. Pojawiają się także maszyny rolnicze czy pojazdy wyprodukowane na zamówienie… argentyńskiej armii. Bez względu na to, jakie auto jest przedmiotem aukcji, Mathewsonowie i ich pracownicy zgodnie przyznają: sprzedajemy samochody, ale także marzenia.

Klienci przychodzą do domu aukcyjnego prezentowanego w serialu „Gruchoty za gotówkę” nie tylko z pojazdami. Przynoszą także wzruszające historie rodzinne. Dorosłemu mężczyźnie łamie się głos, gdy opowiada, że klasyczne auta były umiłowane przez jego rodziców. Ktoś inny, polując na okazje samochodowe, chce spełnić swoje marzenie z dzieciństwa. Derek Mathewson i jego rodzina oraz pracownicy mają szczęście. W tej firmie nigdy nie ma dwóch takich samych dni w pracy.

Klasyczne auta mają osobowość

Bohaterowie programu „Gruchoty za gotówkę” wiedzą, że klasyczne auta po prostu mają osobowość. Dlatego aukcje klasycznych samochodów cieszą się tak olbrzymim zainteresowaniem. Klasyczne auta to bardzo drogie hobby i okazje samochodowe w tej kategorii zdarzają się niezwykle rzadko. Oglądając „Gruchoty za gotówkę”, możemy bez wydawania tysięcy funtów zbliżyć się do tego fascynującego świata.

Kto wie, może wśród widzów znajdą się i tacy, którzy po obejrzeniu piątego sezonu „Bangers & Cash” wyruszą w podróż do Thornton-le-Dale i zobaczą pracę Mathewsonów z bliska? A może ktoś skusi się, by pojechać na aukcje klasycznych samochodów i wróci do Polski z cackiem takim jak Aston Martin?

Włącz Polsat Viasat Explore, a nowe odcinki serialu „Gruchoty za gotówkę” zainspirują Cię do wyjątkowej podróży.


Autorka: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Gruchoty za gotówkę sezon 5

Mathewsonowie to wyjątkowa rodzina: trzypokoleniowa dynastia aukcjonerów klasycznych samochodów. „Można to zrobić tak, jak chce tata… Albo tak, jak chce tata” — komentuje Dave, syn głowy rodu. To już piąta seria programu. W tym roku Mathewsonowie znajdą i sprzedadzą na aukcjach ponad 3 tys. klasycznych samochodów. „Właściciele się zmieniają, ale te pojazdy mają swoje własne życie” — mówi Derek Mathewson, głowa rodziny. Żaden pojazd nie jest odrzucany, pod młotek idą maszyny z każdym rodzajem silnika, a pojęcie „klasyczny samochód” ulega ciągłym modyfikacjom. Obok brytyjskich klasyków, takich jak Aston Martin, na aukcje trafiają samochody popularne na rynku wtórnym, takie jak Ford Sierra Cosworth. Za każdy pojazd można dostać dobrą cenę — rynek wciąż się zmienia, ale zawsze zdarzają się prawdziwe okazje.

Powiązane programy