Blog

„Lodowi Wikingowie”: pod lodem Islandii

„Lodowi Wikingowie” to nie spin-off popularnego serialu, którego główną tematyką są mity nordyckie. To opowieść o bohaterach z prawdziwego życia. Wulkaniczna Islandia czy jezioro Winnipeg w Kanadzie stanowią tło do arcyciekawych historii o ludziach wykonujących jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów świata. Trzeci sezon programu „Lodowi Wikingowie” już na antenie Polsat Viasat Explore!

W programie „Lodowi Wikingowie” (tytuł oryginalny: „Ice Vikings”) usłyszymy i zobaczymy historie o odwadze. Równie dobrze podobne opowieści mogłyby wypełnić słynne mity nordyckie. Rybacy zajmujący się połowami pod lodem ryzykują swoje życie. Oto żywioł jeszcze trudniejszy do poskromienia niż ogień.

„Lodowi Wikingowie”: niebezpieczna i bardzo dochodowa profesja

Biel aż po horyzont potęguje wrażenie odosobnienia. Każdy jest zdany wyłącznie na siebie. Jeden fałszywy ruch i skutki mogą być tragiczne. Jednak „Lodowi Wikingowie” wiedzą doskonale, że ich niebezpieczna profesja jest także jedną z najbardziej dochodowych na świecie. Wartość tego rynku szacuje się na około 25 mln dolarów rocznie!

Trzeci sezon to nie tylko jezioro Winnipeg i okolice. W tej odsłonie programu „Lodowi Wikingowie” pojawia się także Islandia. To właśnie tam wybiera się rodzina Kristjansonów. Mężczyźni wreszcie odwiedzą ojczyznę swoich przodków. Dowiedzą się czegoś o swoich korzeniach, jak również spróbują specjałów lokalnej, tradycyjnej kuchni. Mity nordyckie, jak również imigranckie historie sprawią, że rybacy złowią nowego ducha rywalizacji. Także wewnątrz rodziny!

Jezioro Winnipeg to w programie „Lodowi Wikingowie” główna arena zdarzeń. Tam rybacy zmagają się z wcześniejszym nadejściem zimy, minusowymi temperaturami, zepsutym sprzętem, nowymi przepisami i konkurencją ze strony innych ekip. Poznajemy nową parę – Elenę i Jamie’ego, a także dalsze losy doskonale znanych już bohaterów „Ice Vikings”.

Mity nordyckie pisane na nowo

Oglądając kolejne odcinki programu „Lodowi Wikingowie”, jeszcze bardziej będziemy mogli docenić ryby, które trafiają na nasz talerz. Setki ludzi ryzykuje swoim życiem, by na całym świecie smakosze mogli skosztować najlepszych podwodnych przysmaków. „Lodowi Wikingowie” mają konstrukcję przypominającą mity nordyckie. Rybacy dają z siebie absolutnie wszystko. Ich perypetie niejednokrotnie zmrożą krew w żyłach!

Jak zakończy się zima dla osób, dla których jezioro Winnipeg jest zarazem życiodajnym źródłem i śmiertelnym niebezpieczeństwem? Oglądaj nowe odcinki programu „Lodowi Wikingowie” na antenie Polsat Viasat Explore!


Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Lodowi Wikingowie sezon 3

Lodowi wikingowie powracają: to już trzecia seria programu o pełnym przygód i niebezpieczeństw życiu ludzi zajmujących się komercyjnymi połowami pod lodem na jeziorze Winnipeg. Rodzina Kristjansonów wybiera się na Islandię, aby odkryć swoje korzenie, poznać kraj przodków i nauczyć się czegoś nowego o dawnych sposobach łowienia ryb. Na miejscu na nowo zachwycą się historią odkryć i duchem wikingów, który na co dzień każe im walczyć o najlepsze możliwe połowy. Tymczasem na jeziorze Winnipeg panują bardzo trudne warunki, które uniemożliwiają normalną pracę. Nikt się jednak nie poddaje: rybacy wracają do znanych sobie miejsc połowów, starając się zdążyć przed konkurencją. W tej serii zobaczymy, jak kształtuje się prawdziwy duch wikingów: wszyscy dają z siebie wszystko!

Powiązane programy