Blog

Łowienie karpi to więcej niż pasja. „Taaaki karp!” sezon 7.!

Łowienie karpi to nuda? Skądże! Ten proces może okazać się lepszy od niejednego thrillera. Doskonale możemy przekonać się o tym, oglądając siódmy sezon programu „Taaki karp!” – tylko na antenie Polsat Viasat Explore!

Po świetnie przyjętym „Taaaki karp!” sezon 6., powracamy na najlepsze łowiska z całego świata w nowej odsłonie programu. Tym razem Neil Spooner i Tom Dove zabierają nas na tak słynne łowiska jak Euro Aqua, Lac du Salagou, Embalse de Orellana czy Parco del Brenta. Włącz telewizor, karp w jeziorze sam się nie złowi!

Łowiska-klejnoty w europejskiej koronie

Francuskie Lac du Salagou jest nazywane przez tych, których interesuje łowienie karpi, klejnotem w koronie europejskich łowisk. Z kolei w Euro Aqua na Węgrzech odnotowano karp rekord świata. Okaz ważył ponad 51 kilogramów! Zdarzyło się też również sporo ryb, których waga przekroczyła imponujące 45 kilo. Nie bez powodu tytuł oryginalny programu „Taaaki karp!” to „Monster Carp”. Olbrzymi karp to ryba, którą nasi bohaterowie lubią najbardziej.

„Taaaki karp!” to nie tylko rekordy. To także najpiękniejsze łowiska świata. Jeśli interesuje cię wędkarstwo, czy to zawodowo, czy rekreacyjnie, „Monster Carp” będzie wspaniałą inspiracją. Nie tylko do wyboru pięknego łowiska, ale także do odkrywania nowych technik. Łowienie karpi, tak jak innych ryb, wymaga niezwykłej zręczności, sprytu i wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i zdobywanej przez doświadczenie. Neil Spooner i Tom Dove prezentują wszystkie te elementy ze sporą dozą humoru oraz ironii. Zwłaszcza gdy łowienie karpi uniemożliwiają im czynniki losowe.

Prowadzący prezentują nie tylko techniki używania sprzętu, ale także jak kulturalnie poprosić turystów o opuszczenie łowiska. Gospodarze programu „Monster Carp” nie unikają na antenie trudnych chwil, kiedy godziny przygotowań idą na marne, a na drugim końcu wędki znajduje się coś, co nie zrobi na nikim wrażenia. Dlatego kolejne odcinki „Taaaki karp!” połykasz… jak najsmaczniejszego karpia.

Łowienie karpi: nie chodzi o same rekordy

Łowienie karpi nie zawsze musi skończyć się rekordowym okazem. Chodzi o sam proces. Spędzanie czasu na łonie natury, poznawanie innych miłośników przyrody, wreszcie – chwila dla siebie, w otoczeniu własnych myśli. „Taaaki karp!” to historia wzlotów i upadków, w której chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Każdy kilogram złowionej ryby to dodatkowy atut tej pięknej czynności. 

Włącz program „Taaaki karp!” i dowiedz się, dlaczego wędkarstwo jest tak magiczne i ma miliony oddanych fanów na całym świecie. Siódmy sezon tylko na antenie Viasat Polsat Explore!


Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Taaaki karp! sezon 7

Kolejną serię programu prowadzi dwójka prezenterów — Tom Dove i Neil Spooner, którzy razem odwiedzają wiele niesamowitych miejsc, aby wspólnie łowić karpie. Każde jezioro ma coś innego do zaoferowania. Zobaczymy całe spektrum nowoczesnego wędkarstwa karpiowego, od małych, komercyjnych zbiorników, gdzie Tom i Neil będą musieli naprawdę popracować nad swoją taktyką, po śródlądowe morza, gdzie największym wyzwaniem jest umieszczenie przynęty w miejscu widocznym dla karpi. Prowadzący odwiedzą między innymi jeziora Lac du Salagou w południowej Francji, Embalse de Orellana w południowo-zachodniej Hiszpanii, Parco del Brenta we Włoszech i Euro Aqua na Węgrzech. W tym ostatnim jeziorze złapano rekordowego karpia, który ważył ponad 51 kilogramów, i wiele takich, których masa przekraczała magiczną granicę 100 funtów, czyli 45 kilogramów.

Powiązane programy