„Poszukiwacze klejnotów: Australia”: wybitne okazy minerałów!

br-lazy"

„Poszukiwacze klejnotów: Australia” wracają z drugim sezonem do Polsat Viasat Explore. Zapraszamy do kontynuacji fascynującej przygody: okazy minerałów, odkrycia geologiczne, szlifowanie i poszukiwanie skarbów. Czeka nas błysk, ryzyko i handel kamieniami szlachetnymi!

Australijskie kamienie szlachetne są znane na całym świecie. Nie tylko poszukiwanie złota, ale także kamienie szlachetne i półszlachetne zajmują umysły wielu mieszkańców kontynentu. Program „Poszukiwacze klejnotów: Australia” pokazuje, że mineralogia to kopalnia wyjątkowych historii ludzkich.

Kamienie szlachetne i półszlachetne w Australii

W drugim sezonie show „Poszukiwacze klejnotów: Australia” oglądamy pięć niezwykłych ekip. Staną one przed nowymi wyzwaniami, ekstremalnymi warunkami, ryzykiem oraz mnóstwem nieprzewidywalnych wydarzeń. The Richardsons, The Dushies, czy The Old Timers – znają handel kamieniami szlachetnymi od lat. Ray z tej ostatniej grupy, w przerwie między sezonami wydobywczymi, zaryzykował wiele, by zdobyć nowy, tajemniczy teren. Czy wraz z Paulem odkryje na nim prawdziwe skarby? A może będzie to tylko kolejny ślepy zaułek w poszukiwaniach?

Wiele zmian w The Kids, czyli u Brianny i Todda. Josef ma już dwa lata, a także dwie bardzo aktywne nóżki. Rodzice muszą więc nie tylko nadążyć za aktywnym bobasem, ale też sprostać nowym wyzwaniom zawodowym. Para podjęła ryzykowną decyzję o wejście w partnerstwo dotyczące sąsiedniego terenu. Czy znajdą tam okazy minerałów warte tysiące dolarów? To może być albo wielki przełom, albo bolesna pułapka. Ale jak to mówią: z tą parą team work makes the dream work! 

Nowości także u The Apprentices, czyli Anthony’ego i Jodie. Ich kameralne wykopki obfitują w niesamowite historie, które ekscytują jak prawdziwe poszukiwanie skarbów. Wcale się nie dziwię, gdy Jodie w pewnym momencie stwierdza, że nie chce rozstawać się z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, które wydobyła.

Kolekcja kamienia szlachetnych godna pozazdroszczenia

Wszyscy bohaterowie „Poszukiwacze klejnotów: Australia” to prawdziwi pasjonaci, którzy kochają to, co robią. Szczególnie poruszająca jest końcówka odcinka, w której ekipy zbierają się przy jednym stole. To dobra okazja, by pokazać, jak wygląda kolekcja kamieni szlachetnych po ostatnich zbiorach. To także możliwość identyfikacji kamieni szlachetnych. W przeciwieństwie do innych programów tego typu, „Poszukiwacze klejnotów: Australia” podkreśla podobieństwa, a nie nakręca rywalizacji między ekipami.

Oglądajcie program „Poszukiwacze klejnotów: Australia” i zanurzcie się w głębiny pełne skarbów. Niesamowite okazy minerałów w nowym sezonie tylko na antenie Polsat Viasat Explore!


Autorka tekstu: Odeta Moro