Blog

Górnictwo to też złoto! „Australijscy poszukiwacze złota” wracają

Australia to kontynent bogaty w zasoby naturalne. Gorączka złota ogarnęła więc jej mieszkańców. Wydobywanie złota stało się narodową obsesją. Pełen emocji program „Australijscy poszukiwacze złota: na ratunek kopalniom” pokazuje, jak górnictwo, będące jednym z najstarszych przemysłów, wciąż potrafi budzić pasje oraz aspiracje.

Łowcy złota w Australii ryzykują wiele, by odnaleźć ukryte skarby. Kopalnia złota staje się areną działań, a każdy odkryty gram kruszcu przynosi radość oraz nadzieję na lepsze jutro. Jednak nie każda eksploracja kończy się sukcesem. Rynek złota oraz przemysł wydobywczy są tak niepewnymi obszarami, że nawet najbardziej doświadczonym graczom może podwinąć się noga. I wtedy do akcji wchodzą oni, weterani branży, główni bohaterowie uwielbianego programu emitowanego przez Polsat Viasat Explore.

Australijscy poszukiwacze złota: na ratunek kopalniom” z doświadczoną ekipą

Paul Mackie, bo o nim mowa, wraz z ekipą programu Australijscy poszukiwacze złota: na ratunek kopalniom”, ma misję nie poszukiwania skarbów, a poszukiwania tych, którym ta sztuka nie bardzo wychodzi. Jego współpracownicy to geolog Aaron Raddock oraz ekspertka od logistyki Melanie Wood. Wspólnie eksperci ratują kopalnie złota przed upadkiem. Łowcy złota z całej Australii mogą liczyć na pomoc w fachowych dziedzinach takich jak geologia, technologia i finanse. Ekipa programu „Australijscy poszukiwacze złota” ratuje rodzinne majątki i szlachetne marzenia.

Każdy odcinek to nowa historia pełna dramatyzmu i wyczekiwania. Paul wraz z zespołem oraz bohaterowie show pokazują, że ważne są zarówno wiedza i umiejętności, jak i determinacja czy odwaga, by nie poddać się w obliczu przeciwności losu. Szczególnie w nieuchronnych chwilach kryzysu, gdy handel złotem traci w oczach poszukiwaczy status zawodu marzeń.

Ukryte skarby i geologia w pigułce

Australijscy poszukiwacze złota: na ratunek kopalniom” to nie tylko historia o poszukiwaniu skarbów i gorączce złota. To opowieść o ludziach, ich pasji, wytrwałości i nieustannej walce o ukryte skarby. To również lekcja geologii, ekonomii i psychologii, pokazująca, jak skomplikowany i fascynujący może być świat poszukiwaczy złota.

Propozycja Polsat Viasat Explore jest idealna dla wszystkich, którzy interesują się górnictwem, geologią oraz ekscytującymi opowieściami o ludziach ścigających swoje marzenia. Zapraszamy na niezwykłą podróż po kopalniach złota Australii, gdzie każdy dzień przynosi nowe wyzwania, niespodzianki i niesamowite historie! „Australijscy poszukiwacze złota: na ratunek kopalniom” to wyjątkowy program, od którego trudno się oderwać.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Australijscy poszukiwacze złota: na ratunek kopalniom

Australię ogarnia prawdziwa gorączka złota: poszukiwacze cennego kruszcu ścigają się, chcąc zdobyć fortuny. Niestety, udaje się to tylko niektórym, podczas gdy inni mają duże problemy z urzeczywistnieniem marzeń: walczą z problemami technicznymi, nie mogą znaleźć złota, brakuje im podstawowej wiedzy na temat jego wydobywania i umiejętności niezbędnych do uniknięcia finansowej katastrofy. Weteran programu „Australijscy poszukiwacze złota”, Paul Mackie, wraz ze swoim zespołem stara się pomóc takim niedoświadczonym przedsiębiorcom w pokonywaniu problemów i wypracowaniu zysków. Paul zna się na rzeczy: potrafi doradzić każdemu i zaproponować bardzo nietypowe rozwiązania wielu problemów. Do jego ekipy dołączają także doświadczony geolog Aaron Raddock i specjalistka w dziedzinie logistyki Melanie Wood. Razem podróżują do najtrudniejszych i najdzikszych rejonów Australii i starają się pomóc sześciu zmagającym się z problemami właścicielom kopalni złota. Mają tylko sześć dni na dokonanie niezbędnych napraw, zlokalizowanie nowych złóż złota, podniesienie umiejętności właścicieli i remonty zepsutych urządzeń. Ich misją jest nie tylko pokonanie technicznych problemów, ale także zmiana mentalności i umiejętności ludzi, którzy chcą się wzbogacić na wydobywaniu złota.

Powiązane programy