Blog

Autostrada 401 i jej ekipa ratunkowa

Załoga z serialu dokumentalnego „Autostrada 401” jest już dobrze znana widzom kanału Polsat Viasat Explore. W kolejnym sezonie wracamy do naszych bohaterów i znowu sprawdzamy, co dzieje się na autostradzie. Trudne warunki to niemal norma, a w tle wciąż perypetie i rozterki dnia codziennego. Każde zderzenie to wyzwanie, z którym musi poradzić sobie ekipa ratunkowa. W czwartym sezonie dowiecie się między innymi, jak przedwiosenny sztorm na autostradzie umie zepsuć szyki. Jeszcze bardziej zaskoczy Was pewnie, co może spowodować wyciek paliwa lotniczego…

Ranking strachu

Patrol autostrady ma ręce pełne roboty, a musicie wiedzieć, że w rankingu na najbardziej niebezpieczne drogi na świecie wcale nie pojawia się serialowa autostrada. Jak czytamy w zestawieniu najbardziej niebezpiecznych dróg, w Ameryce Północnej niechlubną palmę pierwszeństwa dzierży zupełnie inna trasa. Chodzi o autostradę Jamesa Daltona, która znajduje się na Alasce. Nazwana tak na cześć na cześć lokalnego inżyniera, który jako ekspert od arktycznej inżynierii przyczynił się do sukcesów związanych z wczesnym odkrywaniem ropy naftowej w Północnej Alasce. A co sprawia, że jest tam tak niebezpiecznie?

Niebezpieczne drogi

Autostrada Daltona została zbudowana jak trasa dojazdowo-serwisowa i główny szlak zaopatrzeniowy Ropociągu Trans-Alaska. Dlaczego akurat na autostradzie Daltona tak łatwo o zderzenie? Latem droga pokryta jest ogromnymi warstwami błota. To efekt powodzi powodujących regularne podtopienia. Poza tym, to jedna z najbardziej odizolowanych od ośrodków miejskich dróg w całych Stanach Zjednoczonych. Żaden patrol autostrady ani tym bardziej żadna ekipa ratunkowa nie przybędą Wam z szybką pomocą, jeśli utkniecie gdzieś na jej środku. Z pewnością jedna rzecz nie pozostawia żadnych złudzeń. Załoga nadzorująca autostradę 401 jest w stanie poradzić sobie wszędzie i w każdych warunkach. Definicja hasła „niebezpieczne drogi” nabiera nowego znaczenia, kiedy na drodze naszych bohaterów stanie… burza piaskowa. Oglądajcie więc kolejny sezon „Autostrady 401” tylko na Polsat Viasat Explore. Przekonajcie się sami, co ją spowodowało w samym sercu mroźnej Kanady.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Autostrada 401 sezon 4

Po trudnym roku, w którym udowodnił, że zdobył swoją wymarzoną pracę po ciężkim powrocie do zdrowia, Sonny Subra stawia sobie za cel nowe marzenie, które ugruntuje jego życie w Kanadzie, ale sprawdzi go na zupełnie nowe sposoby. Wielkie zmiany dotknęły Metro, kiedy Kevin Richardson wykonuje ruch i nowy zespół musi przejąć ciężką operację, a Gary wciąż jest wstrząśnięty po bliskiej wizycie syna na autostradzie w zeszłym sezonie. Gdy fala sztormów uderza w południowo-zachodni pas śnieżny, załoga Rossa walczy ze stosami i ogromnymi wyciekami paliwa; W Windsorze weteran Eric przechodzi poważne zmiany, gdy nowi właściciele przejmują firmę, a Andrew stawia na 21-letniego nowicjusza z tragiczną przeszłością. Burze i dziwaczne wypadki atakują 401, zmuszając ratowników, ciężkie ekipy ratownicze i ekipy konserwacyjne do granic możliwości, ponieważ zamknięcie nie wchodzi w grę.

Powiązane programy