Blog

Obróbka drewna to wielka przygoda - i biznes rodzinny!

Program „Drwal z Vancouver Island” to fascynująca podróż. Jej cel to Kanada. Tam poznamy Kevina Wenstoba, jego rodzinę i współpracowników. Po wspólnym seansie przekonamy się, że obróbka drewna to prawdziwa przygoda. Transport drewna i sprzedaż drewna nie będą miały już przed nami żadnych tajemnic. „Drwal z Vancouver Island” tylko na antenie Polsat Viasat Explore!

Drwal z Vancouver Island” opowiada o zaradności i nieustępliwości w obliczu niezwykle trudnego zadania. Obróbka drewna to zmagania z surową naturą oraz rygorystycznymi wymogami branży. Ochrona lasu jest w Kanadzie traktowana bardzo poważnie. Wyspa Vancouver chroni swoje najcenniejsze naturalne zasoby. Show to także opowieść o tym, jak może wyglądać biznes rodzinny.

Wyspa Vancouver: świetne miejsce na biznes rodzinny

Kevin, wraz z żoną Sarah i synem Erikiem, codziennie budzą się o świcie, by zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi wyspa Vancouver. Ich praca to nie tylko wyrąb oraz obróbka drewna. To także ciągła walka z pogodą, utrzymanie sprzętu w dobrym stanie oraz negocjacje z klientami.

W pierwszym odcinku programu „Drwal z Vancouver Island” Kevin wypowiada słowa, które mocno zapadną Wam w pamięć. Mężczyzna przyznaje, że obróbka drewna to zadanie na „16 godzin dziennie – tyle trwa ta praca. Jeśli tyle się na nią poświęca – trzeba ją kochać. Inaczej nie ma sensu jej wykonywać”. Powiedzcie, kiedy po raz ostatni usłyszeliście tak świetną mowę motywacyjną?

Kanada, a wyspa Vancouver w szczególności, to jedno z najlepszych miejsc do pozyskiwania drewna na świecie. To także obszar pełen wyzwań. Ochrona lasu i odpowiedzialny wyrąb to kwestie, które szczególnie interesują tamtejszy przemysł drzewny. Kevin i jego rodzina muszą nie tylko zadbać o zarobki, ale także o konsekwencje swojej pracy dla środowiska.

Tartak i rozważne zarządzanie finansami

Zarządzanie finansami w tak nieprzewidywalnym biznesie jak przemysł drzewny wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności. Kevin na szczęście może liczyć na swoją żonę Sarah, syna Erika i prawą rękę: Colemana Willnera. Wenstobowie z rozwagą zarządzają finansami firmy. Kupują używane lub zepsute maszyny, które samodzielnie naprawiają lub trzymają na części. Polują na długoterminowe umowy na sprzedaż drewna. Takie kontrakty zapewniają stabilność, a tartak staje się rentowny. Z pasji oraz ciężkiej pracy tworzą drewniane imperium. I – jak przyznaje bez fałszywej skromności Sarah – sprawiają, że ich niezależny tartak to firma, z którą trzeba się liczyć.

Drwal z Vancouver Island” zręcznie łączy elementy edukacyjne z rozrywką. Oferuje widzom wgląd w różne aspekty pracy w drwalu. Od technicznych szczegółów obróbki drewna, przez transport drewna, po informacje, jak działają tartak i jego finanse. Historie takie jak szczur w toalecie w pierwszym odcinku, dodają humorystycznego wymiaru tej opowieści, sprawiając, że staje się ona jeszcze bardziej bliska. Ot, biznes rodzinny i wszystkie jego uroki.

Drwal z Vancouver Island”, mimo dość niszowego tematu, zainteresuje całą rodzinę. Jeśli uwielbiacie historie o pracy w trudnych warunkach, relacjach rodzinnych i chcecie dowiedzieć się więcej o dziedzinach takich jak przemysł drzewny czy ochrona lasu, nowa propozycja Polsat Viasat Explore będzie strzałem w dziesiątkę. Kevin i jego rodzina udowadniają, że nawet w obliczu ogromnych przeszkód, determinacja, miłość do swojego zajęcia życiowego i prawdziwa pasja mogą prowadzić do pięknych rzeczy: sukcesu w biznesie rodzinnym oraz ochrony lasu.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Drwal z Vancouver Island sezon 1

Program ukazuje trudną i niebezpieczną pracę drwala i właściciela tartaku, Kevina Wenstoba. Kevin i jego ekipa robią, co mogą, aby utrzymać rodzinny tartak — i swój wyjątkowy styl życia. Kevin pozyskuje drewno w dzikich górach, głęboko w sercu wyspy Vancouver; taka praca daje mu poczucie wolności, której pragnie. Dostęp do dużych ilości znakomitego drewna może zapewnić świetne dochody, ale wiąże się także z dużym ryzykiem. Jeśli Kevinowi się nie powiedzie, może stracić wszystko, na co pracowała jego rodzina — bo umowa obejmuje wysokie kary za każdą pozostawioną w lesie, niewykorzystaną kłodę drewna. Problem polega na tym, że Kevin nie ma wystarczającej ilości sprzętu i siły roboczej, aby wyciąć wszystkie potrzebne drzewa, przetransportować je na dół i wysłać do swoich klientów. Aby odnieść sukces, będzie musiał podjąć radykalne działania…

Powiązane programy