Blog

Drwal z Vancouver Island: 2 sezon

Reality show „Drwal z Vancouver Island” powraca z nowymi emocjami i wyzwaniami w drugim sezonie. Program ukazuje niebezpieczną pracę drwala i właściciela tartaku, Kevina Wenstoba, oraz jego zespołu, który robi, co może, aby utrzymać rodzinny tartak i swój wyjątkowy styl życia. Kevin Wenstob wraz ze swoją żoną Sarah, synem Erikiem oraz zaufanym pracownikiem Colemanem Willnerem stawiają czoła trudnym warunkom i niespodziewanym przeszkodom, które przynosi życie na wyspie Vancouv er.

Wyspa Vancouver – Zielona Wyspa

Wyspa Vancouver, położona na zachodnim wybrzeżu Kanady, to miejsce o niezwykłej urodzie i surowym klimacie. Otoczona Pacyfikiem, charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem, od górskich szczytów po gęste lasy deszczowe i malownicze wybrzeża. Klimat wyspy jest umiarkowany, z chłodnymi zimami i łagodnymi latami, co sprawia, że tereny te są idealne do uprawy najlepszych gatunków drzew, takich jak czerwony cedr.

Zmagania z brakiem drewna

W drugim sezonie Kevin staje przed ogromnymi wyzwaniami. Aby utrzymać tartak w ruchu i nie stracić klientów, potrzebuje dużych ilości czerwonego cedru – jednego z najlepszych gatunków drewna na świecie. Niestety, zima na wyspie Vancouver była wyjątkowo surowa, a działka Kevina nadal pokryta jest śniegiem, co utrudnia pozyskiwanie drewna. W związku z tym, Kevin musi wyruszyć na morze, aby zbierać kłody cedru wyrzucane na brzeg wyspy Vancouver. To niebezpieczne zadanie, które wymaga ogromnej determinacji i umiejętności.

Ekstremalne warunki pracy

Praca drwala na wyspie Vancouver to nie tylko walka z czasem, ale także z siłami natury. Kevin i jego ekipa wyruszają na stare, pordzewiałe łodzie, aby zebrać odległe drewno wokół przesmyku Alberni. To wyścig z czasem: mają tylko szesnaście tygodni na pozyskanie wystarczającej ilości drewna, aby spłacić milion dolarów kary, którą kanadyjski rząd nałożył na nich za pozostawienie drewna na starej działce. Czy uda im się sprostać temu wyzwaniu?

Zespół Kevina

W trudnych momentach, Kevin zawsze może liczyć na wsparcie swojego zespołu. Jego żona Sarah Fleming jest nie tylko partnerką życiową, ale także niezastąpionym członkiem ekipy, który pomaga w planowaniu i logistyce. Syn Erik jest młodym, ale już doświadczonym drwalem, który kontynuuje rodzinną tradycję. Coleman Willner, prawa ręka Kevina, jest nieocenionym wsparciem, na którym zawsze można polegać.

Odcinki pełne emocji

Drugi sezon „Drwala z Vancouver Island” obfituje w emocjonujące wydarzenia. Kevinowi brakuje czerwonego cedru, ponieważ jego działka nadal jest pokryta śniegiem. Drwal wyrusza na morze, aby zbierać kłody wyrzucone na brzeg, a jednocześnie musi stawić czoła rządowej karze. W kolejnych odcinkach Kevin i jego załoga próbują zebrać więcej kłód wokół przesmyku Alberni, a Sarah planuje niespodziankę na urodziny Kevina. Gdy długoletni pracownik tartaku odchodzi, pojawia się pytanie, kto zdoła go zastąpić. Po powrocie na swoją działkę Kevin pozyskuje tyle czerwonego cedru, ile tylko może, a Sarah pomaga w ponownym zalesianiu i namawia Kevina na zbudowanie stołu na zamówienie dla klienta z Kalifornii.

Czy wiedzieliście, że czerwony cedr z wyspy Vancouver jest uważany za jedno z najlepszych gatunków drewna na świecie? Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest niezwykle ceniony w budownictwie i rzemiośle. Drwale, tacy jak Kevin Wenstob, muszą często pracować w ekstremalnych warunkach pogodowych, a ich praca wymaga nie tylko siły fizycznej, ale także precyzji i wiedzy na temat drzew i terenu. Pozyskiwanie drewna to proces, który zaczyna się od dokładnego planowania, a kończy na transporcie kłód do tartaku, gdzie są one przetwarzane na wysokiej jakości deski i belki.

Czy Kevinowi i jego ekipie uda się sprostać wyzwaniom, które stawia przed nimi życie na wyspie? Czy zdołają pozyskać wystarczającą ilość drewna, aby spłacić rządową karę i utrzymać tartak w ruchu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie oglądając drugi sezon „Drwala z Vancouver Island”. Premiera już w niedzielę, 7 lipca o 22:00 na Polsat Viasat Explore.

Przygotujcie się na emocjonujące przygody, niespodziewane zwroty akcji i fascynujące historie z życia drwali na wyspie Vancouver!

 

Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

ProgramGdzie nas oglądać

Streszczenie

Drwal z Vancouver Island sezon 2

Program ukazuje trudną i niebezpieczną pracę drwala i właściciela tartaku, Kevina Wenstoba. Kevin i jego ekipa robią, co mogą, aby utrzymać rodzinny tartak — i swój wyjątkowy styl życia. W drugiej serii Kevin staje przed ogromnymi wyzwaniami. Aby utrzymać pracę tartaku i nie stracić klientów, potrzebuje dużych ilości czerwonego cedru — ale takiego właśnie drewna nieustannie brakuje. Kevin musi wypłynąć na morze, aby zbierać cedrowe kłody wyrzucane na brzegi wyspy Vancouver, a potem przewozić je do tartaku na pokładach starych, pordzewiałych łodzi. To wyścig z czasem: Kevin i jego ludzie mają tylko szesnaście tygodni na pozyskanie wystarczającej ilości drewna, aby spłacić milion dolarów kary, którą kanadyjski rząd nałożył na nich za pozostawienie drewna na starej działce.

Powiązane programy