Blog

„Nefrytowa gorączka” w czasach gorączki

Kto by pomyślał, że niebieski kamień szlachetny i jego losy mogą zależeć od odmiany pewnego złośliwego wirusa? Mowa oczywiście o nefrycie, nie jadeicie, ale różnicę między nimi już dobrze znacie oraz o pandemii COVID-19. Nie ulega wątpliwości, że wpłynęła ona bardzo znacząco na wiele obszarów naszego życia. Każdy z nas przekonał się na własnej skórze, jak bardzo zmienił się świat w stosunku do tego, jakim znaliśmy go jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Niewiele brakowało, żeby rodzina Bunce, bohaterowie programu „Nefrytowa gorączka” nie wróciła na ekrany naszych telewizorów. Na szczęście znów możecie śledzić Wasz ulubiony serial dokumentalny, a na Polsat VIasat Explore prezentujemy jego siódmy sezon.

Nowe priorytety

Uderzenie COVID-19 dotknęło mocno rodzinny biznes familii Bunce. Zamknięte sklepy, brak turystów, globalne problemy z dostawami wszelkich towarów stanął na drodze rozwojowi firmy. W związku z tym rodzina musiała zmierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Jeszcze do niedawna liczyło się głównie to, jak odpowiednio intratnie sprzedać wydobyty nefryt. Teraz okazuje się, że ten niebieski kamień szlachetny wcale nie jest towarem pierwszej potrzeby. Nasi bohaterowie muszą inaczej rozłożyć akcenty w strategii działania. Praca zespołowa jest wciąż bardzo ważna, ale co zrobić, kiedy morale spada, zarobki topnieją, a zespół się kruszy?

Stare metody

Czasem, żeby zrobić krok naprzód, trzeba dać kilka kroków do tyłu i skorygować przyjęty kierunek.
Tak też zrobiła rodzina Bunce. Jeśli nie stać nas na nowy sprzęt, żeby wydobyć cenny niebieski minerał, wykorzystajmy jak najlepiej stary. Tym sposobem stara koparka i laska dynamitu mogą stać się nowym-starym narzędziem na drodze ku innowacji. Znane nam wszystkim powiedzonko „jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma” wybrzmiewa bardzo mocno w tym sezonie „Nefrytowej gorączki”. Czy nasi bohaterowie zwalczą skutki pandemii koronawirusa, które dotknęły ich biznes? Czy będą umieli zadbać o relacje i znów poczuć siłę, jaką daje im praca zespołowa? O taki rodzinny biznes naprawdę warto walczyć. Przekonacie się o tym oglądając nowe odcinki „Nefrytowej gorączki” tyko na Polsat Viasat Explore.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Nefrytowa gorączka sezon 7

Znaleźli już nefryty i nawet sprzedali kilka dużych kawałków. Jednak w tym sezonie zamiana nowo odkrytego złoża nefrytu w kopalni Two Mile w intratne przedsięwzięcie nie będzie łatwa. Z powodu epidemii turyści zniknęli i sklep został zamknięty. Nie ma pieniędzy na nowy sprzęt, więc do akcji wracają stare ciężarówki i koparki, które się psują przy każdej okazji. Transportowanie całego sprzętu na górę i z powrotem nie jest łatwym zadaniem. Do tego dochodzą jeszcze
nieporozumienia i sprzeczki. Syn Josh podważa niemal każde polecenie swojego ojca Robina i dlatego postanawia założyć swój własny biznes – firmę transportową. Jak zwykle klątwa nefrytu ciąży nad ekipą. Udaremnia każdy wysiłek, a potencjalne zyski zamienia w straty. Na szczęście z poszukiwaczami jest Scrappy Larry, który zawsze wniesie promyk radości i szczyptę humoru

Powiązane programy