Blog

Ekstremalne podróże z Ashem Dykesem w Polsat Viasat Explore

Program „Wielki Mur z Ashem Dykesem” to fascynująca przygoda na antenie Polsat Viasat Explore. Brytyjski miłośnik ekstremalnych podróży jest naszym przewodnikiem po cudzie, jaki stworzyli chińscy inżynierowie i budowniczy. Cuda architektury takie jak Wielki Mur Chiński są tu pretekstem do opowiedzenia pięknej historii o życiu. To przebije nawet filmy dla mężczyzn pełne akcji.

„Wielki Mur z Ashem Dykesem” to fascynująca seria dokumentalna, w której brytyjski sportowiec i odkrywca Ash Dykes podejmuje się niezwykłego wyzwania. Mężczyzna zamierza przejść Wielki Mur Chiński. W całości! Jego wyprawa rozciąga się na imponujące 21 tysięcy kilometrów. Chińscy inżynierowie sprzed tysięcy lat stworzyli cuda architektury, które imponują i inspirują do dziś. Polsat Viasat Explore jak zawsze zapewnia wielką przygodę!

Ash Dykes ma na koncie samotne wyprawy przez pustynię Gobi oraz dżungle Madagaskaru. Jego zdolności przetrwania oraz adaptacji do różnych warunków okażą się kluczowe do powodzenia nowej misji. Każdy z sześciu odcinków programu „Wielki Mur z Ashem Dykesem” śledzi przygodę Walijczyka, od prowincji Henan do tajemniczego parku narodowego Yardang.

Wielki Mur Chiński oczami Asha Dykesa i lokalnych społeczności

Oglądamy nie tylko Wielki Mur Chiński oczami Asha Dykesa. Program daje unikalne spojrzenie na historie i losy lokalnych społeczności. Ash spotyka się z wieloma ciekawymi osobami, które dbają o zachowanie historii i kultury Chin. Odwiedza klasztor Shaolin, rozmawia z opiekunami Muru i uczestniczy w lokalnych festiwalach.

Każdy odcinek programu „Wielki Mur z Ashem Dykesem” wprowadza także wątki edukacyjne. Pokazuje starania o zachowanie dzikiej przyrody jak również metody, w jaki sposób Wielki Mur Chiński jest poddawany konserwacji. Ba, Ash Dykes pokusił się także o solidną dawkę adrenaliny. W jednym z odcinków nurkuje w zbiorniku Panjiakou, pokazując podwodne, mniej znane fragmenty arcydzieła chińskich inżynierów.

„Wielki Mur z Ashem Dykesem” to nie tylko charyzmatyczny główny bohater i cuda architektury. To także świetne zdjęcia z lotu ptaka, które pokazują imponujące piękno chińskiego krajobrazu. Dynamiczne sekwencje kolejnych przygód Asha Dykesa przyciągają do telewizora w mig. Dzięki temu możemy poczuć się, jakbyśmy sami mieli Wielki Mur Chiński na wyciągnięcie ręki. Nasz narrator dba o to, by z entuzjazmem i szacunkiem dla lokalnych tradycji i kultur opisywać swoje przygody.

Filmy dla mężczyzn, ekstremalne podróże… i coś znacznie więcej

„Wielki Mur z Ashem Dykesem” to świetny sposób, by przenieść się do fascynującego świata kultury i historii Chin. Program jest mieszanką emocji z filmów dla mężczyzn, ekstremalnych podróży i wyzwań oraz opowieści o chińskiej cywilizacji. To świetna propozycja dla wszystkich uwielbiających rozrywkę i wiedzę połączoną z przygodą.

Ash Dykes ze swoją postawą zasługuje na miano nowoczesnego odkrywcy. Dzięki niemu Wielki Mur Chiński, który stworzyli chińscy inżynierowie, oraz opowieści o nim, wypełniają program autentycznymi doświadczeniami. Oglądaj „Wielki Mur z Ashem Dykesem” tylko na Polsat Viasat Explore!

Autorka tekstu: Odeta Moro

Zwiastun

ProgramGdzie nas oglądać

Streszczenie

Wielki Mur z Ashem Dykesem sezon 1

Brytyjski sportowiec ekstremalny Ash Dykes, zdobywca trzech rekordów świata, wyrusza w podróż wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego. To będzie naprawdę wielka wyprawa: starożytna budowla liczy 21 tysięcy kilometrów! Ash, który samotnie pokonał pustynię Gobi i wędrował przez gęste dżungle Madagaskaru, teraz z podziwem patrzy na ogrom Wielkiego Muru. Przez dwa i pół miesiąca będzie wzdłuż niego wędrować, odkrywając jego historię i poznając mie szkających na tych terenach ludzi, ich kulturę i tradycje. Będzie także oglądał słynną budowlę z lotu ptaka— i nurkował w tych miejscach, które znajdują się pod wodą. Ta wyprawa to dla niego jedyna w swoim rodzaju okazja, aby odkryć wszystkie tajemnice i piękno Wielkiego Muru i podzielić się z nami swoją pasją od wędrówek i odkryć.

Powiązane programy