Blog

Fantastyczne zwierzęta morskie, czyli „Soboty z wędką”

Fantastyczne zwierzęta morskie i jak je znaleźć? Nie musisz długo szukać. Wystarczy, że włączysz telewizor w każdą sobotę kwietnia. Tam czeka na ciebie cykl „Soboty z wędką”. Tylko w Polsat Viasat Explore!

Zwierzęta morskie – podoba mi się dwuznaczność tego hasła. Wiadomo, możemy mówić o faunie, ale to określenie niekoniecznie musi oznaczać podwodne stworzenia czy rzeczne potwory. Zwierzęta morskie to także główni bohaterowie programów, które pojawią się w każdą sobotę kwietnia na antenie Polsat Viasat Explore.

To prawdziwi śmiałkowie, którzy kochają wodę i wszystko, co z nią związane. Wędkowanie, wędrówki po całym świecie, niebezpieczne konfrontacje z naturą. Po co oglądać najlepsze horrory, thrillery i dramaty psychologiczne? Wystarczy włączyć cykl „Soboty z wędką”.

„Lodowi wikingowie” sporo ryzykują

A w nim zobaczymy między innymi program „Lodowi wikingowie”. Bohaterowie zajmują się bardzo niebezpieczną formą połowu ryb: wędkarstwem podlodowym. Należy zachować ekstremalną ostrożność i być wyposażonym w odpowiedni sprzęt. Ekipy z programu „Lodowi wikingowie” korzystają z nowoczesnych narzędzi. Ich wrogiem są także minusowe temperatury. Bez odzieży termicznej ani rusz. Niezmiernie ważny jest aspekt społeczny całego procederu – „Lodowi wikingowie” wykonują swoją pracę, by zdobyć dochody na oddalonych od cywilizacji terenach, gdzie trudno znaleźć inną pracę.

Jeremy Wade ujarzmia „Rzeczne potwory”

Głównym bohaterem programu „Rzeczne potwory” jest Jeremy Wade. Czym ten amator wędkarstwa zasłużył na całe telewizyjne show? Porównajmy to do innego zwierzęcia – kiedy wy głaszczecie kotki i pieski, on ujarzmia dzikie tygrysy. Tak, specjalnością Jeremy’ego są najgroźniejsze okazy ryb zamieszkujące różne rzeki. Oto prawdziwe wędkarstwo ekstremalne. „Rzeczne potwory” to nie tylko okazja do zmierzenia się z wodnymi monstrami, ale też do podziwiania najpiękniejszych zakątków świata.

„Taaaki karp!” – będzie rekord?

O ekstremalnych aspektach wędkarstwa wiedzą sporo gwiazdy programu „Taaaki karp!”. W premierowych odcinkach gospodarze odwiedzają łowiska na całe świecie i próbują bić rekordy na największe okazy karpia. Zadanie nie jest proste, bo na Węgrzech zdarzają się okazy 45- a nawet 51-kilogramowe. Jak często gwiazdy „Taki karp!” wykrzyczą tytuł programu po złapaniu ryby?

Najciewkawsze zwierzęta morskie w jednym paśmie! Jeśli chcecie oglądać podwodne stworzenia przez cały dzień, „Soboty z wędką” są stworzone dla was. A jak dowiadujemy się z „Taaaki karp!”, mało co może dorównać urokowi łowienia ryb o świcie. Kto wie, czy po całodziennym maratonie nie zapragniecie udać się o poranku na najbliższe łowisko? Oglądajcie „Soboty z wędką” – tylko na Polsat Viasat Explore!


Autorka tekstu: Odeta Moro

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Cykl: Soboty z wędką

Zapraszamy na nowe przygody naszych ulubionych wędkarzy, którzy wędrują po całym świecie w poszukiwaniu największych, najrzadszych i najstraszniejszych podwodnych stworzeń. Warto nadrobić zaległości w odcinkach „Lodowych wikingów” i „Rzecznych potworów”; mamy także do zaproponowania zupełnie nowe odcinki programu „Taaaki karp!”.

Powiązane programy