Blog

„Górscy cieśle”: włoskie Dolomity i zarządzanie ryzykiem w pigułce

Włoskie Dolomity to imponująca sceneria nowego programu na antenie Polsat Viasat Explore – „Górscy cieśle”.

Nie jest łatwo dotrwać do piątku – gdy mówi to pracownik korporacji, nie dziwi nas to ani trochę. Wyznanie nabiera innego znaczenia, gdy wypowiadają je inżynierowie wykonujący najtrudniejsze prace budowlane we włoskich Dolomitach. Bohaterowie programu „Górscy cieśle”, bo o nich mowa, muszą badać niedostępne rejony, mieć ratownictwo górskie w małym palcu, a alpejską pogodę znać lepiej niż własną kieszeń. Ich prace budowlane na wysokościach dają nam prawdziwe cuda inżynierii.

Rodzinny biznes w sercu włoskich Dolomitów

Serial „Górscy cieśle” rzuca światło na spektakularny rodzinny biznes Legno House. Program daje nam niepowtarzalną okazję do śledzenia wyzwań, jakie stoją przed braciami Curzel: Giovannim i Paolo, oraz ich zespołem składającym się z kilkunastu pracowników.

W show „Górscy cieśle” przenosimy się w serce włoskich Dolomitów. W tym świecie każdy centymetr, kilogram oraz minuta mają podwójne znaczenie. Zarządzanie ryzykiem to codzienność grupy mężczyzn, która postawiła na bardzo nietypowy zawód. Ten program to coś znacznie lepszego niż filmy dla mężczyzn zainteresowanych budownictwem. Nowość Polsat Viasat Explore to opowieść o pasji, determinacji i głębokim szacunku do górskiego klimatu.

Pierwszy sezon to m.in. kompleksowa renowacja Rifugio Brentei, schroniska położonego na wysokości 2200 metrów n.p.m. Ekstremalne warunki pogodowe, alpejski klimat, który zapewnia m.in. nagłe burze, a także wyzwania logistyczne związane z transportem materiałów budowlanych helikopterem – oto wyzwania, z jakimi muszą mierzyć się „Górscy cieśle”. Problem z akceptacją materiału przed wysyłką u trzech osób w twojej korpo nagle wydaje się znacznie bardziej błahy, prawda?

Górscy cieśle” budują fascynujące cuda inżynierii

Miłośnicy programów spod znaku Discovery, wszyscy ci, których fascynują cuda inżynierii – będziecie zachwyceni technicznymi aspektami prac budowlanych. Wraz z bohaterami serialu „Górscy cieśle” będziecie mogli badać nie tylko fizyczne, ale też emocjonalne aspekty pracy w tak trudnych warunkach. Inżynierowie muszą być zgrani jak wataha wilków. Tylko mocne charaktery zapewnią dokończenie zaplanowanych budynków we włoskich Dolomitach.

Znakomicie wpisujący się w portfolio Polsat Viasat ExploreGórscy cieśle” oferują niepowtarzalna mieszankę przygody, techniki i ludzkiego ducha. To nie tylko cuda inżynierii, ale także celebracja życia pośród majestatycznych włoskich Dolomitów. Dzięki tej premierze docenimy jeszcze mocniej ratownictwo górskie i zarządzanie ryzykiem. Program zapewnia wgląd w świat, gdzie granice między człowiekiem a naturą zacierają się. To serial nie tylko dla pasjonatów gór, ale także dla tych, którzy chcą zrozumieć cuda inżynierii oraz górski klimat. Alpejska przygoda w całej okazałości.

Górscy cieśle” pokazują, że pasja do gór może przenosić góry – dosłownie i w przenośni! Oglądajcie porywającą nowość na antenie Polsat Viasat Explore.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Górscy cieśle sezon 1

Legno House to wyjątkowa, rodzinna firma — lider w dziedzinie renowacji historycznych schronisk górskich położonych na dużych wysokościach we włoskich Dolomitach. Szybko zmieniające się warunki pogodowe i ryzyko potężnych górskich burz to tylko niektóre z trudności, z którymi muszą się mierzyć pracownicy. Plac budowy na dużych wysokościach ma specyficzne potrzeby i ograniczenia: większość materiałów trzeba dostarczać na miejsce za pomocą śmigłowców; trzeba przewidzieć wszystko, co może być potrzebne — od żywności i wody po narzędzia i materiały budowlane; trzeba nieustannie się spieszyć i często zmieniać plany; i wreszcie — co czasami bywa najtrudniejsze — trzeba spędzać całe miesiące w wysokich górach, z dala od cywilizacji.

Powiązane programy