Blog

Piloci myśliwców RAF w trosce o nasze bezpieczeństwo

„Najlepsi z najlepszych: Royal Air Force” sprawia, że „Top Gun” i serial „Władcy przestworzy” zaczynają wyglądać jak bajki dla dorosłych. Nowy program na antenie Polsat Viasat Explore zabiera nas w samo centrum wydarzeń. Obrona powietrza, zabezpieczanie granic wschodniej Europy oraz zarządzanie ryzykiem nie będą mieć dla Was żadnych tajemnic!

Uwielbiamy, gdy Polsat Viasat Explore zabiera nas w dalekie zakątki globu, np. do Australii. Ale czasem równie ważne jest dowiedzenie się więcej o tym, co dzieje się w naszej części świata. „Najlepsi z najlepszych: Royal Air Force” przenosi nas w sam środek brytyjskiej bazy wojskowej RAF Lossiemouth. Piloci stacjonujący w tej bazie są wysyłani na wyjątkowo ważne misje na północny wschód od Polski.

RAF: mistrzowie zarządzania ryzykiem

Zarządzanie ryzykiem jest w „Najlepsi z najlepszych: Royal Air Force” kluczowym elementem, zarówno podczas lotów szkoleniowych i operacyjnych, jak i podczas obsługi naziemnej. Nowy serial dokumentalny ukazuje codzienne życie oraz wyzwania mężczyzn i kobiet służących w Królewskich Siłach Powietrznych. To niepowtarzalne spojrzenie na świat pilotów myśliwców i obrony powietrznej.

Jake Desmond, Mitch Bremner i wielu innych zostaje wysłanych na misję do Estonii. Mają za zadanie badać przestrzeń powietrzną NATO nad wschodnią Europą. „Najlepsi z najlepszych: Royal Air Force” zręcznie łączą rzeczywiste wydarzenia polityczne oraz emocjonalne historie pojedynczych bohaterów. Informacje o skomplikowanej logistyce tak dużej bazy jak RAF Lossiemouth łączą się z chwytającymi za serce wypowiedziami młodych żołnierzy oraz ich bliskich.

Serial oferuje nam unikalną możliwość podejrzenia procedur w RAF. Przygotowania do startu, zabezpieczanie misji, analiza zakończonych operacji – krok po kroku piloci myśliwców, technicy, inżynierowie i personel zarządzający prezentują, jak wygląda obrona powietrzna. Zgrany zespół sprawia, że „Najlepsi z najlepszych: Royal Air Force” nie jest tylko kolejnym programem o tematyce wojskowej. To głębokie spojrzenie na poświęcenie własnego komfortu, by zapewnić bezpieczeństwo milionom ludzi.

„Najlepsi z najlepszych”: akcja i adrenalina w Polsat Viasat Explore

Filmy dla mężczyzn często koncentrują się na akcji i adrenalinie. „Najlepsi z najlepszych: Royal Air Force” oferuje jej sporo. Jego wielką siłę stanowi sposób, w jaki przedstawia codzienne życie pilotów myśliwców i całej obsługi. Nowość na antenie Polsat Viasat Explore pierwszy raz tak mocno pokazuje wydarzenia dziejące się pod naszym nosem. Dzięki tej nowości lepiej zrozumiemy, jak skomplikowana i wymagająca jest obrona powietrzna nad wschodnią Europą i nie tylko.

Historia operacji RAF znowu stała się popularna w mediach, chociażby za sprawą serialu Apple TV+ „Władcy przestworzy” („Masters of the Air”) z Joanną Kulig w obsadzie. „Najlepsi z najlepszych: Royal Air Force” to świetne spojrzenie na to, kto współcześnie służy w tej elitarnej jednostce. Włączcie Polsat Viasat Explore i poznajcie ludzi, którzy ciężką pracą i wieloma poświęceniami zapewniają bezpieczeństwo naszemu zakątkowi świata.

 

Autorka tekstu: Odeta Moro

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Najlepsi z najlepszych: Royal Air Force sezon 1

Serial dokumentalny o pracy i życiu mężczyzn i kobiet stacjonujących w bazie Królewskich Sił Powietrznych Lossiemouth w północnej Szkocji. Stacjonują tu myśliwce i morskie samoloty patrolowe dalekiego zasięgu. Będziemy mieli okazję zajrzeć do kokpitów i ładowni tych maszyn, zobaczymy także kwaterę główną dowództwa stacji, której zadaniem jest obrona brytyjskiego nieba przed wszelkimi zagrożeniami. Lotnicy z Lossiemouth pilnują przestrzeni powietrznej NATO na niebie nad Europą Wschodnią, patrolują wody Morza Północnego w poszukiwaniu podejrzanych rosyjskich okrętów wojennych, prowadzą walkę z Państwem Islamskim na Bliskim Wschodzie… Zajrzymy za kulisy funkcjonowania bazy, ale odwiedzimy także linię frontu i przekonamy się, jak wygląda prawdziwe życie pilotów i obsługi naziemnej.

Powiązane programy