Blog

Karp karpiowi nierówny. Ósmy sezon „Taaki karp!” i nowa przygoda

Karp to niezaprzeczalny król jezior, a wędkarstwo to prawdziwa przygoda. Ósmy sezon programu „Taaki karp!” jest ponownym spotkaniem z naszymi ekranowymi przyjaciółmi. Zapaleni wędkarze Tom Dove i Neil Spooner ujarzmiają potwory rzeczne w najpiękniejszych zakątkach świata. Ich wędkarskie przygody to coś więcej niż film przyrodniczy. Oglądaj łowienie karpi w mistrzowskim wydaniu tylko na Polsat Viasat Explore!

W nowej serii dynamiczny duet znany z programuTaaki karp!” przemierza dwa kontynenty. Tom i Neil odwiedzają jedne z najlepszych miejsc na świecie do łowienia karpi. Każda ich wyprawa wędkarska ma na celu zmierzenie się z najbardziej dorodnymi okazami tej ryby.

Łowienie karpi dla doświadczonych wędkarzy

Nowy sezon „Taaki karp!” rozpoczynamy od przygody na jeziorze Zajarki w Chorwacji. Tom i Neil mają szanse na karpia o wadze przekraczającej 40 kg. Wędkarstwo karpiowe na tym jeziorze to duże wyzwanie dla doświadczonych wędkarzy. Łowienie karpi odbywa się tu na dużą odległość. Wymaga także regularnego nęcenia oraz szybkich akcji. Dlatego nowy sezon „Taaki karp!” zapewnia emocje od samego startu!

Kolejny epizod to wyprawa do Republiki Południowej Afryki. Tam łowienie karpi nie będzie jedynym wyzwaniem dla gospodarzy programu. Niebezpieczna ryba? Nie, chodzi o ekstremalne temperatury. Silne afrykańskie słońce oraz dzika przyroda znacznie utrudnią wędkarstwo karpiowe.

W trzecim i czwartym odcinku Tom i Neil udają się do północnej części Francji. Zamiast jeść pyszne owoce morza i pić dobre francuskie wino, prowadzący „Taaki karp!” znajdują sobie kolejne wyzwania. Nad słynnym Gigantica Road Lake ich rywalizacja nabiera nowego wymiaru. Po raz pierwszy w historii programu przyjaciele decydują się na oddzielne łowienie karpi. Już samo to powinno być wystarczającym argumentem, by włączyć nowe epizody programu.

Sezon kończy się spektakularnie na Lac du Der-Chantecoq. W tym zbiorniku drzemią istne potwory rzeczne. Neil i Tom mają szansę na złowienie ryby ważącej ponad 90 kilogramów! Jeśli się to uda, będzie to rekord w historii całego „Taaki karp!”.

Wyprawa wędkarska z pięknymi krajobrazami

Ósmy sezon programu jest pełen ekscytujących momentów, pięknych krajobrazów i łowienia karpi. Każda wyprawa wędkarska odbywa się wśród krajobrazów, jakich nie powstydziłby się najlepszy film przyrodniczy. Karp i rekord świata czają się na każdym kroku. Bez względu na to, czy masz wędkarstwo w małym palcu, czy może zawsze wydawało Ci się zbyt monotonne, „Taaki karp!” sprawi, że łowienie karpi stanie się Twoim nowym marzeniem. W sam raz na coraz lepszą pogodę. Oglądaj ósmy sezon „Taaki karp!” wyłącznie na antenie Polsat Viasat Explore!

Autorka tekstu: Odeta Moro

ProgramGdzie nas oglądać

Streszczenie

Taaaki karp! sezon 8

Przyjaciele i wędkarze, Tom Dove i Neil Spooner, powracają w ósmej serii programu o przygodach łowców karpi na całym świecie. Tym razem wędrują przez dwa kontynenty. Zaczynają od niezwykle popularnego wśród miłośników karpi miejsca w Chorwacji — jeziora Zajarki na obrzeżach Zagrzebia, gdzie łowią okazy ważące ponad 40 kg. Później ruszają do Republiki Południowej Afryki; tam, aby złowić karpia, muszą powędrować znacznie dalej, niż kiedykolwiek, przewożąc swój sprzęt na łodziach w palącym, afrykańskim słońcu. W ostatnich dwóch odcinkach tej serii Tom i Neil spędzają trochę czasu na północy Francji, nad dwoma leżącymi niedaleko siebie jeziorami: Lac du Der-Chantecoq i obiektem wędkarskim o nazwie Gigantica Road Lake. Zwykle przyjaciele wędkują razem, ale w tej drugiej lokalizacji po raz pierwszy rozdzielają się i łowią po przeciwnych stronach jeziora…

Powiązane programy